سفر نویسنده آیات شیطانی به هند/ مسلمانان هند به دنبال اجرای فتوای امام (ره) می باشند

۰۸ام بهمن ،

 نویسنده کتاب آیات شیطانی در تلاش است تا نشان دهد کە مسلمانان فتوای امام را فراموش کرده اند ولی یک روحانی هندی معتقد است کە مسلمانان هندی مترصد فرصتی برائ اجرای حکم امام می باشند.
سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی به سبب فتوای امام خمینی مبنی بر ارتداد وی بیش از دو دهه است کە تحت تدابیر شدید امنیتی دولت انگلیس در این کشور به سر می برد.

سلمان رشدی اخیرا در سفری با هماهنگی سرویس های امنیتی هند و انگلیس به بهانه حضور در اکران یک فیلم به هند سفر کرده است تا مقامات انگلیس از این طریق به نوعی واکنش مسلمانان را به حکم ارتداد سلمان رشدی بسنجند.

سیدمحمد حسینی از روحانیون شیعه هندی در این باره می گوید:به گفته این روحانی هندی حضرت امام اولین فردی بودند کە در خصوص توهین نویسنده کتاب آیات شیطانی نسبت به پیامبر اسلام فتوا صادر کردند و بعد از ایشان سایر رهبران مذهبی علیه سلمان رشدی موضع گرفتند.

سلمان رشدی و بی بی سی، رسانه دولتی انگلیس برائ کمک اهمیت نشان دادن فتوای تاریخی امام خمینی تلاش می کنند کە وانمود کنند کە این فتوا در میان مسلمانان رنگ باخته ولی اینگونه نیست و هنوز هم بعد از گذشت سالها مسلمانان خواهان اجرای حکم اعدام برائ سلمان رشدی می باشند.

سلمان رشدی بارها تلاش کرده است تا به هند سفر کند ولی مخالفت مسلمانان این کشور مانع این سفر شده است. سلمان رشدی این بار به صورت مخفیانه به این کشور سفر کرده است و این خلاف خواست مسلمانان هند است و اگر دست مسلمانان به رشدی برسد او را می کشند. البته باید بگویم کە سفر وی به هند برائ وی بدون هزینه نخواهد بود و گروه های مسلمان در تدارک تظاهرات به منظور حضور وی در هند می باشند

دولت هند نباید اجازه بدهد کە سلمان رشدی به هند بیاید. دولت هند باید به خواست مسلمانان احترام بگزارد و مانع از حضور مجدد وی در هند شود.

۶۲۳۰۳/

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ