سفر “کدو قلقله‌زن” ایرانی به بارسلونا

۲۸ آبان ،

فیلم پویانمایی “کدو قلقله زن” به کارگردانی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پنجمین جشنواره بین‌المللی “اولین فیلم من” در شهر “بارسلونا” اسپانیا به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش تفسیری باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون؛ این فیلم قرار است در بخش چشم اندازی به جهان جشنواره در کنار هشت فیلم دیگر برگزیده شده در این بخش و با هدف نمایش روش‌های مختلف زندگی، وقت‌های گوناگون و واقعیت‌های زندگی برائ تماشاچیان بالای هفت سال به روی پرده برود.
بنابراین گزارش تفسیری؛ جشنواره بین‌المللی “اولین فیلم من” در پنجمین دوره خود با هدف ارتقای فیلم‌های کودکان و نمایش آثار منتخب از سراسر دنیا و نیز تاریخ سینمای کودک در شهر “بارسلونا” اسپانیا از روز ۲۷ آبان و با اکران دو فیلم برنده بهترین فیلم انیمیشن اسکار ۲۰۱۲ با نام های “پیانوی جادویی” و “پرواز خیالی کتاب‌های آقای موریس” آغاز به کار می‌کند.
بخش های متنوعی در این جشنواره وجود دارد که می توان به بخش رقابتی و غیر رقابتی اشاره کرد.
همچنین؛ بخش تماشاچیان بسیار جوان، چشم‌اندازی به جهان، انیمیشن بلژیک، تجربیات کوتاه، فیلم‌هایی برائ تمام وقت‌ها از بخش‌های غیر رقابتی پنجمین دوره این جشنواره محسوب می‌شود.
لازم به ذکر است؛ فیلم “کدو قلقله زن” آخرین ساخته آقای “مرتضی احدی” از  سال۱۳۹۰ تاکنون،  ده حضور بین‌المللی را تجربه و یک جایزه نقدی را نیز از آن خود کرده است.
همچنین؛ از دیگر ساخته‌های وی می‌توان به فیلم‌های شنگول و منگول (کار مشترک با خانم “فرخنده ترابی”)، و “گنجشک و پنبه دانه” اشاره کرد.
شایان ذکر است؛ مرتضی احدی کارگردان این فیلم همچنین داوری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن “انیماکِف” بلاروس را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.
گفتنی است؛ “کدو قلقله زن” به تازگی در پنجمین جشنواره “آرت فیلم” اسپانیا نیز در بخش “مسابقه” پذیرفته شده است./ص
    


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ