سناتورها خواستار شدند: سیاست تعلیق برای تعلیق

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
۱۰ سناتور آمریکایی از حزب‌های دموکرات و جمهوری‌خواه اعلام کردند که دولت باید در مذاکرات سیاست تعلیق دربرابر تعلیق را به کار ببرد، به این معنی که در صورت تعلیق غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران، آمریکا اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران را تعلیق کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ۱۰ سناتور آمریکایی در نامه‌ای خطاب به رییس جمهوری آمریکا تاکید کرده‌اند در شرایط فعلی تهدید اقدام نظامی باید در میان گزینه‌ها بماند و فشارها علیه ایران حفظ شود.

آنها در این نامه اعلام کردند که در صورتی که تهران گام‌های قابل‌ملاحظه‌ای در جهت کاهش فعالیت‌های هسته‌یی خود بردارد، سنا برای تعلیق اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران، آماده است.

این نامه روز جمعه برای اوباما ارسال و دوشنبه در رسانه‌ها انتشار یافت. شش سناتور دموکرات و چهار سناتور جمهوری‌خواه این نامه را امضا کرده و گفته‌اند از مذاکرات حمایت می‌کنند، اما تنها در صورتی که ایران گام‌های اعتمادساز بردارد، از اعمال دور تازهی از تحریم‌ها علیه تهران حمایت نمی‌کنند.

رابرت منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنا، چارلز شامر نفر شماره سه دموکرات‌ها در سنا و همچنین جان مک‌کین و لیندزی گراهام سناتورهای جمهوری‌خواه حامی تحریم‌ها، از جمله امضاکنندگان این نامه می باشند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ