سهامداران بانک تات جزو موسسین بانک آینده

۰۸م اسفند ،

بینا- رییس سازمان بورس ضمن اشاره به حجم معاملات بورس در خصوص واگذاری سهام بعضی از شرکت‌ها به ارایه توضیحاتی پرداخت.
در نشستی کە با حضور اعضای کمیته رسانه با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد ضمن تشریح عملکرد این کمیته نقطه نظراتی نیز در خصوص کمیته مذکور مطرح شد کە در این زمینه علی صالح آبادی گفت: این کمیته توانسته تعامل خوبی را بین ارکان بازار سرمایه و اصحاب رسانه برقرار کند.
علی صالح آبادی در خصوص حجم معاملات بازار سرمایه گفت: حجم معاملات در بازار سرمایه (بورس اوراق بهادار، فرابورس و بورس کالا) تا پایان سال از صد هزار میلیارد تومان فراتر خواهد رفت.
وی دربارهٔ واگذاری سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: بعید به نظر می رسد کە در سال جاری سهام باشگاه‌های فوق واگذار شود.
وی دربارهٔ پذیرش بانک شهر در بورس گفت: در وهله اول به طور کلی بانک مرکزی با پذیرش این سهام در بازار فرابورس مخالف بود اما در مرحله دوم ایراداتی را مطرح کرد بنابراین ما مشکلی در این خصوص نداشته و ین بانک می تواند با رفع مشکل وارد بازار پایه شود تا سهامداران آن با مشکل خرید و فروش مواجه نشوند.
وی همچنین دربارهٔ تعیین تکلیف ۱۱ هزار سهامدار بانک تات گفت: براساس مجوزی کە بانک مرکزی صادر کرده بیش از ۹ هزار نفر از سهامداران در بانک آینده جزو موسسین آن به حساب آمده و همچنین ۲۰۰۰ نفر از سهامداران صالحین و آتی نیز جزو موسسین قلمداد خواهند شد.
صالح‌آبادی به شرکت‌هایی کە از بورس اخراج می‌شوند اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها کاملا از بورس اخراج نشده بلکه در بازار پایه امکان معامله خواهند داشت؛ اما شرکت ها چه در بورس باشند و چه در بازار پایه مشمول ضوابط افشای اطلاعات می باشند، دربورس شرایط سخت تر است اما این امر نافی مسوولیت‌های قانونی نیست به خاطر این کە سهامداران جزء آسیب نبینند.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *