سهمیه بندی گازوئیل با بنزین فرق دارد

۲۴ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

رویانیان:

سهمیه بندی گازوئیل با بنزین فرق دارد

عصر خودرو : رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از احتمال سهمیه بندی گازوئیل از iبهمن یا اسفندماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: برای مدیریت مصرف بیشتر این فرآورده نفتی با کارت‌های هوشمند سوخت خودروهای دیزلی طبقه‌بندی می‌شوند.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو iبه نقل از مهر محمد رویانیان با اشاره iبه هماهنگی وزارت نفت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت برای سهمیه بندی گازوئیل، گفت: بر خلاف تصور اذهان عمومی، سهمیه بندی گازوئیل همچون سهمیه بندی بنزین اجرایی نمی شود بلکه تفاوت‌هایی بین سهمیه بندی بنزین و گازوئیل وجود دارد.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه همهی خودروهای سنگین دیزلی مطابق با حجم گاز و توناژ خودرو و کلاس موتور سهمیه گازوئیل دریافت خواهند کرد، تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه مدیریت بیشتر مصرف سوخت و بویژه گازوئیل در ناوگان حمل و نقل است.
این مقام مسئول درباره وقت بندی اجرای سهمیه بندی گازوئیل اظهار داشت: پیش بینی می گردد از iبهمن یا اسفند ماه سال جاری این روش تازه اجرایی شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون بعضی از هماهنگی ها بین ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و وزارت نفت برای اجرای این پروژه ملی انجام شده است، بیان کرد: با وجود اعمال محدودیت در مصرف گازوئیل اما تغییری در قیمت این فرآورده نفتی حاصل نخواهد شد.
در همین حال، رستم قاسمی زیر نفت صبح امروز از برنامه ریزیهای گسترده برای سهمیه بندی گازوئیل خبر داده و افزوده است: هم اکنون جلسات متعددی با بخشهای مختلف برای سهمیه بندی گازوئیل در دستور کار قرار گرفته است.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه باید سهمیه مورد نیاز گازوئیل صنایع و بخش حمل و نقل iبه صورت کافی و از طریق یک سهمیه مشخص تامین شود، تاکید کرده است: iبه سریعی جزئیات بیشتر از اجرای طرح سهمیه بندی گازوئیل و عرضه کافی این فرآورده نفتی اعلام می گردد.
وی با اشاره iبه افزایش قاچاق بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی iبه سبب نوسانات ارزی، بیان کرده است: با اجرای طرح سهمیه بندی گازوئیل، تا حدودی با پدیده شوم قاچاق در مرزها مقابله خواهد شد.

چهارشنبه ۲۴ آبان   ۱۴:۴۱

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ