سهم زیرساخت از قیمت اینترنت ۱۱ درصد اعلام شد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت با تشریح فرایند قیمت‌گذاری اینترنت کشور گفت: سهم این شرکت در قیمت خدمات ADSL یازده درصد است.

زیرساخت

خبراقتصادی:مهدی خدایی با اشاره به اینکه تعرفه تمامی خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت براساس نرخ تعیین شده کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت می‌گیرد، اجاره ماهیانه هر STM1 سرویس اینترنت که معادل ۱۵۵Mbp است را ۳۷٫۵ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: با تخفیف بیست درصدی که برای شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات ADSL اعمال می‌شود، هر STM1 به آنان ۳۰  میلیون تومان واگذار می‌گردد.

وی تصریح کرد: با توجه به این  تعرفه، سهم اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت در قیمت هر خط ADSL با سرعت ۲۵۶K و با در نظر گرفتن ضریب اشتراک یک به ده که بـراساس مصـوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای سرویس‌های نامحدود اجرا می‌شود، حدود ۴،۸۴۰ تومان است.

او توضیح داد: مقایسه تعرفه یاد شده با قیمت شرکت‌های واگذار کننده سرویس ADSL با همین سرعت، بیانگر اختلاف بسیاری ( بیش از ۹ برابر ) است.

مدیر کل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت  تاکید کرد: با محاسبه سهم  قیمت اینترنت  شرکت ارتباطات زیرساخت از هزینه پرداختی کاربران انتهایی به عدد ۱۱درصد می‌رسیم. به عبارتی هرگونه تغییر درقیمت اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت، تنها  حدود ۱۱درصد در هزینه پرداختی کاربران انتهایی موثر است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ