سهم ۷۰ در صدی دولت از بازار بیمه/اتکا به صنعت بیمه سبب توسعه اقتصاد می شود

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی سهم دولت از بازار بیمه ۷۰ در صد اعلام کرد و گفت:صنعت بیمه لازمه حرکت اقتصادی بنگاه هاست ودر صورت عدم اتکا بنگاهای اقتصادی به بیمه اقتصاد پیش نمی رود.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، محمدرضا باهنر امروز در بیستمین همایش ملی و ششمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه اظهار داشت: برگرداندن اقتصاد کشور به ریل اصلی، نیازمند همت والا و تدبیر و خرد در تصمیم‌گیری است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حدود ۲۰ سال است که دولت‌ها درگیر این موضوع می باشند که براساس اصل ۴۴ قانون اساسی، چه میزان از اقتصاد کشور دولتی و چه میزان خصوصی و تعاونی باشد.

وی ادامه داد: اما خوشبختانه سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ابلاغ شده و مشکلات این موضوع در بخش نرم‌افزاری و قانونی حل شده است.

باهنر با بیان اینکه موضوع مهم دیگر فضای کسب و کار کشور است، گفت: این فضا در کشور ما، بسته و پر از اصطکاک است و در سال قبل در این شاخص افت داشته‌ایم.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: در حالی که یکی از کشورهای همسایه رتبه کسب و کار خود را از عدد ۷۰ به رتبه تک‌رقمی رسانده است.

وی ضمن انتقاد از عدم وجود تحصیلات تکمیلی در رشته بیمه در کشور گفت: صنعت بیمه لازمه حرکت اقتصادی بنگاه‌ها است و اگر بنگاه‌ها به بیمه اتکا نکنند، ریسک نخواهند کرد و اقتصاد پیش نمی‌رود.

باهنر گفت: البته دولت و مجلس هم در بعضی موارد به صنعت بیمه زور می‌گویند، به طور مثالً در دریافت مالیات و عوارض.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون چهل و چند درصد از بازار بیمه کشور در اختیار شرکت بیمه دولتی ایران است، گفت: مابقی سهم بازار هم به طور کامل خصوصی نیست و اگر به دقت بررسی کنیم، احتمالاً بیش از ۷۰ درصد بازار بیمه کشور از طرق مختلف هنوز در دست دولت است.

باهنر تصریح کرد: حمایت از صنعت بیمه برای اقتصاد کشور می‌تواند گره‌گشا باشد، به همین سبب در مجلس آمادگی همکاری و تعامل جدی با این صنعت را داریم.

انتهای پیام/ب


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ