سه مدال برای وزنه برداری ایران

جام جم آنلاین: در پایان رقابتهای دسته ۶۹ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا در کره جنوبی، سجاد بهروزی در حالی با رکورد مجموع ۳۲۳ کیلوگرم مدال برنز مجموع را از آن خود کرد که تنها یک کیلوگرم با کسب مدال طلای این حرکت فاصله داشت.

به گزارش روز پنجشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، وزنه بردار دسته ۶۹ کیلوگرم کشورمان که در حرکت یکضرب با مهار وزنه ۱۴۸ کیلوگرم، ضمن کسب مدال طلا، چهار کیلوگرم از نزدیکترین رقیبش فاصله گرفته بود، در دوضرب پس از مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرم، دو بار در مهار وزنه ۱۸۰ ناموفق عمل کرد تا ضمن از دست دادن مدال این حرکت، شانس کسب مدال طلای مجموع را هم از دست بدهد و روی سکوی سوم قرار بگیرد.

دیگر وزنه بردار کشورمان، مرتضی رضائیان در دوضرب عملکردی بهتر از بهروزی داشت و پس از مهار وزنه های ۱۷۱ و ۱۷۷، مدال برنز حرکت دوضرب خود را مسجل کرد.

رضائیان برای حرکت سوم خود پشت وزنه ۱۸۴ کیلوگرم قرار گرفت.

وی در صورت بالای سر بردن این وزنه، ضمن شکستن رکورد ۱۲ ساله ایران که با ۱۸۲ کیلوگرم در اختیار جواد خوشدل قرار دارد، می توانست مدال طلای دوضرب و مجموع رقابت های این دسته را نیز از آن خود کند، اما این اتفاق نیافتاد تا پایان تلاش دو وزنه بردار ۶۹ کیلویی کشورمان کسب یک مدال طلای یکضرب و یک مدال برنز مجموع از سوی سجاد بهروزی و یک مدال برنز دوضرب از سوی مرتضی رضائیان باشد.

بهروزی با رکورد مجموع ۳۲۳ و رضائیان با رکورد مجموع ۳۱۸ به کار خود پایان دادند.

در این وزن دو وزنه بردار چینی در حالی با حدنصاب مجموع ۳۲۴ گیلوگرم مدال های طلا و نقره مجموع را به دست آوردند که وزن بدنشان از سجاد بهروزی بیشتر بود و این وزنه بردار کشورمان با یک کیلوگرم رکورد بیشتر می توانست بالاتر از آنها روی سکوی قهرمانی بایستد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن