سواری‌های پاک به کمک آلودگی هوای کلانشهرها می‌آیند

۲۲م آذر ،

سواری‌های پاک به کمک آلودگی هوای کلانشهرها می‌آیند

مدیر صنایع خودرو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) خواستار تامین زیرساخت‌های شهری و سرمایه‌گذاری در تولید انبوه سواری‌های هیبریدی برای کمک به معضل آلودگی هوای کلانشهرها شد.

به نقل از ایسنا، رضا مفیدی  اظهار کرد: ‌پروژه تولید سواری هیبریدی در مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو همچنان در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه هدف از این پروژه کسب فن‌آوری‌های پیچیده تولید سواری‌های هیبریدی در داخل کشور است، خاطرنشان کرد: در این پروژه با کمک دانشگاه‌ها و بخش‌های مختلف، نمونه‌سازی سه خودروی سمند هیبریدی در حال انجام است.

مدیر صنایع خودرو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) ادامه داد: این پروژه تا مرحله توسعه محصول ادامه می‌یابد اما تولید انبوه آن نیازمند سرمایه‌گذاری در این بخش و تامین زیرساخت‌های شهری مربوطه است.

وی افزود: سواری هیبریدی باید در بخش‌های اصلی مصرف‌کننده به ویژه تاکسیرانی و خودروهای حمل و نقل عمومی مورد استفاده قرار گیرد زیرا تاثیر قابل توجهی بر کاهش آلودگی هوای کلانشهرها خواهد داشت.

مفیدی تصریح کرد: زمانبندی برای تولید سه نمونه سواری سمند هیبریدی سه ماهه اول سال ۹۲ است البته با توجه به افزایش نرخ ارز و دیگر هزینه‌ها امکان بروز تاخیر وجود دارد.

به گزارش ایسنا، خودروهای هیبرید از دو موتور بنزینی – گازوئیلی و الکتریکی بهره برده و سبب صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی ناشی از خودروهای بنزینی و دیزلی می‌شوند.

چهارشنبه ۲۲ آذر   ۱۰:۳۴

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ