سونی و جریمه ۲۵۰ هزار پوندی

۰۹ام بهمن ، خبرگزاری‌ها- شرکت سونی به سبب سرقت اطلاعات کاربرانش در سال ۲۰۱۱ از سوی هکرها به پرداخت جریمه ۲۵۰ هزار پوندی در انگلیس محکوم شده است.

این حملات که به سرورهای اجرای آنلاین بازی های پلی استیشن صورت گرفت سبب شده اطلاعات میلیون ها نفر از کاربران بازی های سونی در سراسر جهان سرقت شده و به دست هکرها بیفتد. از جمله این اطلاعات می توان به داده های کارت های اعتباری بانکی، آدرس منزل، آدرس ایمیل، تاریخ تولید و کلمات عبور حساب های کاربری اشخاص اشاره کرد.

اگر چه سونی با به روز کردن نرم افزار اجرای بازی های آنلاین خود جلوی این مشکل را گرفت، اما بسیاری از کاربران و موسسات حقوقی به همین سبب شکایاتی را بر ضد سونی مطرح کردند. دیوید اسمیت معاون اداره اطلاعات یا ICO در بریتانیا می گوید اگر چه این خسارات به سبب حملات هکرها وارد شده، اما سونی که یک شرکت فناوری است باید آمادگی بیشتری برای مقابله با حملات یاد شده در خود به وجود می آورد.

ICO همچنین سونی را در مورد تمامی سرقت هایی که از کارت های اعتباری اشخاص صورت گرفته مقصر دانسته است. این بیشترین میزان جریمه ای است که تاکنون بر علیه یک شرکت فناوری در انگلیس اعمال شده است.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *