سیدمصطفی عمادی:داروهای بیماران خاص تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

دوشنبه ۲۶ تیر – ۱۲:۴۵:۴۸ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا – معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی٬ گفت: داروهای بیماران خاص نظیر افراد مبتلا به سرطان، ام اس، هموفیلی، تالاسمی و برخی بیماری های خاص دیگر تا پایان امسال تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، سیدمصطفی عمادی در نشست خبری که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اقدامات معاونت رفاه را در حوزه های بیمه، سلامت، کودکان، زنان سرپرست خانوار و برخی حوزه‌های دیگر تشریح کرد.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی٬ مشارکت در تدوین اساسنامه بیمه سلامت را از اقدامات این معاونت ذکر کرد و گفت: اساسنامه بیمه سلامت تدوین و در هیأت دولت تصویب و سپس به شورای نگهبان فرستاده شد٬ ابلاغ نهایی این مهم انجام شده و بزودی طبق برنامه پنجم از سوی دولت برای اجرا ابلاغ می شود.
عمادی٬ ادامه داد: سال گذشته ۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در مناطق شهری و ۱۷۴ هزار زن در مناطق روستایی کشور تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند.
به گفته‌ی وی، حق بیمه کارفرمایی برای زنان سرپرست خانوار از سوی دولت پرداخت می‌شود٬ مدت زمان اجرایی شدن این نوع بیمه در مناطق روستایی پنج سال و در مناطق شهری دو سال است.
وی اظهار داشت: برای نخستین بار در سال جاری همایش فضای مجازی و آسیب های اجتماعی در کشور برگزار می‌شود.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از برگزاری سومین همایش ارتقای امنیت غذایی در نیمه دوم امسال خبر داد.
این مقام دولتی٬ با تأکید بر اینکه این معاونت تأمین یک وعده غذای گرم برای کودکان را مدیریت می کند، ادامه داد: هم اکنون ۱۵۰ هزار کودک در هفت هزار مرکز از یک وعده غذای گرم برخوردار می شوند.
وی با بیان اینکه بودجه این طرح در سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان بود، افزود: همچنین توزیع غذا برای کودکان زیر ۶ سال در مناطق محروم کشور از جمله اقدامات این معاونت بوده است و هم اکنون ۲۰۰ هزار کودک تحت پوشش این طرح قرار دارند.
عمادی با اشاره به حمایت از زنان باردار کشور٬ گفت: معاونت امور رفاه اجتماعی کشور برنامه ای برای حمایت از زنان باردار نیازمند تدوین کرده است که به موجب این طرح این دسته از زنان تحت پوشش حمایت قرار خواهند گرفت.
وی با تأکیدبر اینکه معاونت امور رفاه اجتماعی بازنگری قانون حمایت از حقوق معلولان را انجام داد، افزود: هم اکنون بر طبق استانداردهای جهانی نظیر سایر کشورها سه درصد افراد جامعه دچار معلولیت هستند.
عمادی درباره بیمه زنان خانه‌دار گفت: هنوز این نوع بیمه در کشور اجرایی نشده است، زیرا کارفرمایی در این خصوص وجود ندارد.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی٬ با اشاره به تعاملات بین المللی بخش رفاه٬ یادآور شد: معاونت امور رفاه اجتماعی همکاری خوبی با سازمان ملل و یونیسف تحت برنامه های پنج ساله دارد.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۷۱۶۱۲۴۵۴۸۶۶۰


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ