سپاه پاسداران پهپاد متجاوز آمریکایی را شکار کرد

۱۴م آذر ،

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شکار یک فروند پهپاد متجاوز آمریکایی ازجانب نیروی دریایی سپاه خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از سپاه نیوز؛ یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی کە در چند روز قبل با هدف شناسایی و جمع آوری اطلاعات در حال گشت زنی در منطقه عمومی خلیج فارس بود، به محض ورود به حریم فضای جمهوری اسلامی ایران در تور یگان های پدافندی و سامانه های کنترلی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتار و در اختیار گرفته شد.
در این خصوص فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلام اینکه این پهپاد از نوع اسکن ایگل (ScanEagle) بوده است گفت: این گونه پرنده ها معمولا از روی ناوهای بزرگ به پرواز در می آیند.

دریادار علی فدوی همچنین با اشاره به آمادگی های نیروی دریایی سپاه در اجرای مأموریت های محوله و اشراف اطلاعاتی همه جانبه بر تحرکات بیگانگان در منطقه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز تصریح کرد: دشمنان ما از اول فروردین سال ۱۳۶۶ حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و آنچه در ۵ /۱ سال آخر جنگ بین ما و آنها اتفاق افتاد را دیده اند. این حضور از آن زمان تا به امروز وجود دارد و مسلما وضع امروز ما با آن زمان قابل قیاس نیست.
وی تأکید کرد: شرایط ما عالی است و آمادگی های نیروی دریایی سپاه در بهترین حالت قرار داد.

سال قبل هم واحدهای جنگ الکترونیکی و ضد هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موفق شدند یک هواپیمای بدون خلبان آمریکایی از نوع ” ار کیو-۱۷۰″ را کە بطور گسترده ای حریم هوایی را در مناطق مرزی شرق کشور نقض کرده بود به زمین بنشانند . هواپیماهای بدون خلبان ” ار-۱۷۰ سانتینل” RQ-170 Sentinel نوعی هواپیمای شناسایی بسیار تازهی است کە رسانه های تخصصی سال دوهزار ونه وجود آن را فاش کردند .


IRIBNews RSS TopNews
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ