سکوت مسئولان عربستان دربارهٔ طرح تخریب آثار اسلامی

۳ م دیماه ،

با وجود اعتراضها به طرح تخریب مسجد النبی و آثار اسلامی در عربستان به بهانه نوسازی و طرح های توسعه، مسئولان سعودی همچنان درخصوص این طرح های جنجال برانگیز سکوت کرده اند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، عربستان سعودی احتمالاً طی چند هفته آینده تخریب مسجد النبی (ص) در مدینه منوره را برائ احداث بزرگترین مسجد آغاز خواهد کرد.
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی نوشت، مسجد النبی به زودی تخریب خواهد شد تا به جای آن بزرگترین مسجد جهان با ظرفیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نمازگزار ساخته شود؛ این در حالی است کە مسئولان سعودی هیچگونه اظهاراتی در تأیید یا تکذیب این خبر بیان نمی کنند.
قرار بود احداث بزرگترین مسجد جهان پس از پایان مراسم حج امسال آغاز شود.
گفته می گردد ۳ مسجد در اطراف مسجد النبی نیز تخریب خواهد شد، ولی مسئولان سعودی هنوز سرنوشت این سه مسجد را مشخص نکرده اند.
مسئولان سعودی هیچ اهمیتی به آثار تاریخی و اسلامی نمی دهند؛ تلاش آنها برائ تخریب آثار دوران صدر اسلام مؤید این مدعا است.
محافل علمی و اسلامی در عربستان از بی توجهی مسئولان سعودی به آثار اسلامی ناراضی می باشند و در خصوص تخریب آثار مربوط به دوران صدر اسلام در مدینه منوره اظهار نگرانی می کنند. سبب این نگرانی‌‌ها آن است کە یک مرکز تحقیقاتی در واشنگتن  اعلام کرد ۹۵ درصد از آثار اسلامی و تاریخی مکه مکرمه تخریب شده است .
مسئولان عربستانی از ۱۰ سال پیش تخریب آثار اسلامی و تاریخی مکه مکرمه را آغاز کرده اند؛ به عنوان مثال خانه محل تولد حضرت محمد (ص) را تبدیل به کتابخانه عمومی کردند و خانه همسر ایشان خدیجه (س) را تخریب کرده و به جای آن سرویس های بهداشتی عمومی ساختند !!! … میادین جنگی دوران صدر اسلام از جمله محل وقوع جنگ بدر نیز به پارکینگ تبدیل شده است.
مسئولان سعودی تخریب آثار اسلامی و تاریخی را با ادعای «لزوم توسعه صنعت گردشگری دینی» توجیه می کنند چرا کە این صنعت درآمدهای بسیار کلانی برائ آنها به همراه داشته کە هر سال بر میزان آن افزوده می گردد.
آیا این ادعا سبب موجهی برائ تخریب همه آثار اسلامی است یا اینکه وهابی هایی کە احترام به اماکن مذهبی را حرام می دانند، پشت پرده این تخریب ها می باشند.
سکوت جهان در قبال تخریب آثار اسلامی مسأله عجیبی است چرا تخریب آثار اسلامی مربوط به دوران صدر اسلام واکنشی درپی نداشته است. چرا مسلمانان در قبال تخریب مسجد النبی کە ضریح حضرت محمد (ص) در آن قرار دارد ، سکوت کرده اند؟
 


IRIBNews RSS TopNews
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *