سیاست منطقی و پایدار ایران، دفاع از حقوق مسلم هسته ای صلح آمیز است

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبداللهیان خاطرنشان کرد:وی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که طرفینمعتقدیم مذاکره تنها راهکار حل و فصل مسایل مربوط به پرونده هسته ای صلح آمیز ایران است گفت وگوهای هسته ای تنها با دنبال کردن کار مذاکره و همکاری می توانند به نتیجه مطلوب دست یابند.

عبداللهیان تصریح کرد: مذاکراتی که در آینده پس از توافق جلیلی و اشتون برگزار خواهد شد، در صورتی که طرف های مقابل نگاه فنی و حقوقی و نه سیاسی به آن داشته باشند گام مهمی در روند گفت وگوهای هسته ای خواهد بود.

معاون عربی – آفریقایی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: چنانچه طرف های غربی گروه ۱+۵ به صورت منطقی وارد مذاکره با ایران شوند، امید برای دستیابی به توافق بالا خواهد بود.

وی تاکید کرد: گروه ۱+۵ باید بداند که با روی آوردن به راهبرد فشار و تهدید علیه ایران در موضوع هسته ای چیزی عایدشان نخواهد شد.

عبداللهیان در خصوص اظهارات ‘آلکسی پوشکوف’ رییس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه در باره امکان تحویل سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ به ایران گفت: ایران از توانمندی های دفاعی بالایی برخوردار است و بدون داشتن این سامانه نیز می تواند به راحتی از مرزها و حق حاکمیت خود دفاع کند.

معاون امور عربی – آفریقایی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ در مورد تلاش های برخی ها برای تحریک های قومیتی در ایران گفت: ما از وحدت ملی بسیار قوی برخوردار هستیم و چیزی به عنوان درگیری طایفه ای و قومی در ایران وجود ندارد.

وی تشریح کرد: در ایران حقوق تمام اقلیت ها به بهترین شکل ممکن رعایت می شود و پیوندهای ملی وطنی در میان اقلیت های قومی و مذهبی بسیار محکم است.

وی یاداور شد: هشت سال جنگ تحمیلی بهترین نماد همبستگی و انسجام اقلیت های قومی و مذهبی ایران بود که آنان تمام همت خود را برای دفاع از تمامیت ارضی ایران بکار بستند.

خبر تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

اروپام/۲۲۴۲**۵۱۸**۱۳۶۸**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۵۹۶۴۴


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ