سید حسن خمینی در کراچی پاکستان: باید در جهت رفع مظلومیت از شخصیت امام خمینی گام برداشت

نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی از مترجم کتاب ترجمه تحریرالوسیله به زبان انگلیسی که از اساتید دانشگاه اسلام​آباد است، تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام(س) در جمع صدها تن از طلاب، روحانیون و مدیران مدارس علمیه کراچی پاکستان در دانشگاه امام خمینی این شهر پیرامون شخصیت علمی و فقهی حضرت امام خمینی گفت: یکی از مظلومیت​های امام پنهان شدن وجهه علمی و فقهی امام در پس وجهه سیاسی و اجتماعی ایشان است.

وی با برشمردن وجهه های گوناگون شخصیت علمی حضرت امام در ابعاد اصولی، فلسفی و اخلاقی و عرفانی ادامه داد: امام خمینی(س) در حوزه عرفان اسلامی یکی از نویسندگان پرکار دوره معاصر است و معارف شیعه را به حوزه عرفان علمی وارد کرده است و در علم اخلاق نیز از زمره کسانی است که از اخلاق سه بعدی ارسطو که در مدار اعتدال و دوری از افراط و تفریط شکل گرفته بود جدا شده و اخلاق دو بعدی الهی- نفسانی را منشاء تحلیل علم اخلاق قرار داده اند.

سید حسن خمینی در ادامه به بعد فقهی امام اشاره کرد و گفت: امام پیش از آنکه رهبر انقلاب بزرگ باشد یک فقیه است که در حوزه فقه به بالاترین مدارج دست یافته است. پس از انقلاب با مطرح کردن بحث زمان و مکان و تاثیر آنها بر اجتهاد و همچنین بحث مصلحت نظام و اهمیت آن در فقه حکومت اندیشه فقه اسلامی را تکامل بخشیدند.

وی با اشاره به خدمت بزرگ پروفسور علیرضا نقوی در ترجمه تحریرالوسیله به زبان انگلیسی از این کتاب به عنوان کاری بزرگ در رفع مظلومیت امام و همچنین ترویج فقه اهل بیت عصمت و طهارت (علیه السلام) یاد کرد و با تقدیر از این نویسنده گفت: کار ترجمه این کتاب توسط پروفسور نقوی به خوبی به سرانجام رسیده است و ایشان با توانایی منحصر بفرد خود توانسته به زیبایی ها و قواعد صحیح ترجمه دست یابد و در حقیقت با تلاش ایشان اولین ترجمه دوره فقه شیعه به زبان انگلیسی ارائه شده است.

در این مراسم از پروفسور علیرضا نقوی مترجم کتاب تحریرالوسیله حضرت امام(س) به زبان انگلیسی تقدیر به عمل آمد. ایشان استاد بازنشسته دانشگاه اسلامی اسلام آباد و صاحب ده ها جلد کتاب و صدها مقاله در موضوعات مختلف به زبان های انگلیسی، اردو، فارسی و عربی است.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ