سیف نایب رئیس مجمع هیئت خدمات مالی اسلامی شد

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا: معاون نظارتی بانک مرکزی به همراه هیاتی با عزیمت به کشور برونئی دارالسلام در بیست و چهارمین جلسه شورای عالی هیأت خدمات مالی اسلامی حضور یافت.

به گزارش ممتاز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، در این مجمع صورت‌های مالی سال ۲۰۱۳ میلادی  هیات خدمات مالی اسلامی مصوب و دکتر سیف رییس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رییس سیزدهمین مجمع عمومی سالانه این هیأت انتخاب شد.
تصویب سند «رهنمودهای اصلاحی در خصوص عناصر کلیدی فرآیند بررسی‌های نظارتی مؤسسات ارایه دهنده خدمات مالی اسلامی به استثنای شرکت‌های بیمه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک اسلامی» که اصلاحیه‌ای بر پنجمین سند منتشره توسط آن هیأت به شمار می‌رفت از دیگر مصوبات این مجمع بود.
در حاشیه جلسات مجمع، همایش یک روزه‌ای نیز با عنوان « نوآوری‌ها در فرآیند تبدیل به اوراق بهادار کردن دارایی‌ها با تمرکز بر صکوک و ابزارهای هجینگ اسلامی» برگزار شد که طی آن سخنرانان،‌ آخرین یافته‌ها و نتایج بررسی‌های خود را در زمینه‌هایی چون مباحث قانونی و چالش‌های فراروی توسعه ابزارهای هجینگ اسلامی، نقش کمیته‌های متمرکز شریعت در ساختاربخشی به صکوک و ابزارهای هجینگ اسلامی ارایه نمودند.
علاوه بر این، سخنرانی عمومی با عنوان اقتصاد مبتنی بر اخلاق اسلامی و پویایی توسعه صنعت خدمات مالی اسلامی توسط یکی از اساتید مسلمان دانشگاه‌های کشور انگلستان ارایه شد.
هیأت خدمات مالی اسلامی، مرجع بین‌المللی استاندارد‌گذار است که به اهتمام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مراجع نظارت بانکی بعضی دیگر از کشورهای اسلامی در سال ۲۰۰۲ میلادی تأسیس شد و در زمینه تنظیم و تدوین مقررات و استانداردهای ناظر بر صنعت مالی اسلامی مشتمل بر بانکداری، بازار سرمایه و بیمه فعالیت دارد.
حضور رییس‌ بانک توسعه اسلامی، شرکت ۱۰ کشور از میان اعضای اصلی در سطح ریاست کل بانک مرکزی یا مرجع نظارت بانکی و ۱۲ عضو در سطح معاون رییس و حضور نمایندگان ۸ سازمان همکاری‌های منطقه‌ای و نمایندگان مراجع نظارتی و مقررات‌گذار بانکی، بیمه‌ای و بازار سرمایه ۴۵ کشور از میان سایر اعضای هیأت ( فرعی و ناظر) از ویژگی‌‌های اجلاس یاد شده بود


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ