شاخص بورس بر سر دوراهی

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا:در معاملات امروز بازار سهام شاخص بورس در دوراهی افزایش یا کاهش قرار گرفت و در نهایت با رشد ۱۱۳ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا در جریان سومین روز معاملاتی هفته دماسنج بازار سرمایه تحت تاثیر روز قبل، معاملات خود را با روند نزولی آغاز کرد و تا کانال ۷۶ هزار واحدی عقب نشینی کرد.

اما در نیمه معاملات حرکت صعودی بورس آغاز شد و دماسنج بازار سرمایه با ۱۱۳ واحد افزایش به کانال ۷۷ هزار و ۳۲۸ واحد برگشت.

در بازار امروز شرکت‌هایی چون بانک پاسارگاد، فولاد مبارکه، پتروشیمی پردیس، بانک ملت، نفت و گاز پارسیان، بانک پارسیان، پتروشیمی خارک و شازند سببات رشد بورس را فراهم کردند و شرکت‌های مطرحی چون پالایشگاه بندرعباس، کشتیرانی، پالایشگاه اصفهان، تبریز،ایران خودرو و ملی مس با افت قیمتی خود مانع از رشد بورس شدند.

علاوه بر این در بازار امروز تشکیل صف خرید برای نماد بانک پاسارگاد و صعود جالب بانک‌ها، سبب شد از افت ارزش شاخص کل بورس کاهش یابد.

همچنین در بازار امروز داروسازی زهراوی، سرمایه‌گذاری رنا و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و سرمایه‌گذاری صنعت نفت و البرز دارو بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

به این ترتیب در بازار امروز معامله‌گران به دنبال انتشار یافتن خبرهایی در مورد وضعیت تحریم‌های اتحادیه اروپا در مورد کشتیرانی و همچنین اصلاح قیمتی گروه پالایشگاهی شاهد عقب نشینی این دو گروه بودند و این امر در کنار نبود خبرهای تازه‌ در بازار سبب شد، تا بازار سرمایه با رکود نسبی مواجه شود و عملا به انتظار تحولات آتی در مذاکرات ۱+۵ باقی بماند.

در مجموع در بازار محتاط امروز بیش از ۶۴۴ میلیون سهم به ارزش ۲۹۲ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به ۳۷۸ هزار میلیارد تومان رسید.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ