شارژ تلفن همراه تنها با یک قاشق آب

۱۱اردیبهشت،موبنا- محققان سوئدی تکنیک تازهی ارایه کرده‌اند که می‌توان بدون نیاز به منبع الکتریسیته گوشی‌های موبایل را فقط به وسیله آب شارژ کرد.

محققان سوئدی اعلام کرده‌اند که برای شارژ گوشی‌های موبایل نیازی به منبع الکتریسیته نیست و لازم است به آب دسترسی وجود داشته باشد.

البته آب بسیاری لازم نیست فقط به اندازه یک قاشق غذاخوری آب نیاز است.

به گزارش فاکس‌نیوز، شارژرهای دستی و قابل حمل برای اشخاصی که در مناطق جنگی زندگی می‌کنند یا دور از شهر به کاری مشغولند و به الکتریسیته دسترسی ندارند، مناسب است.

شارژر آبی توسط تیمی از محققان موسسه فناوری KTH Royal سوئد ارایه شده و اولین شارژری است که می تواند با استفاده از آب شور یا شیرین دستگاه‌های موبایل را شارژ کند.

این شارژر قادر است ۲۵ تا ۱۰۰ درصد ظرفیت گوشی آی‌فون را شارژ کند و از آب‌ جوی گرفته تا آب خوردن می‌توان برای شارژ گوشی‌های موبایل استفاده کرد.

تاکنون شارژرهای خورشیدی هم برای گوشی‌های موبایل ارایه شده که به موقعیت نور و خورشید بستگی دارد و شب هنگام نمی‌توان از آنها استفاده کرد. اما شارژرهای آبی با این مشکلات روبه‌رو نیستند و به اندازه یک قاشق غذاخوری می‌تواند برای شارژ گوشی کافی باشد.

این شارژرها با نام PowerTrekk ارایه شده‌اند و لازم است که به اندازه یک قاشق غذاخوری داخل محفظه آن آب ریخت، سپس درب آن را بسته و کابل یواس‌بی را به دستگاه موبایل وصل ‌کنید. به این ترتیب دستگاه آغاز به آزاد کردن هیدروژن کرده و این گاز با اکسیژن ترکیب می‌شود و انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود.

این دستگاه با گوشی‌های هوشمند، دوربین‌های دیجیتال، آی‌پد و GPS سازگار است.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *