شاقول قیمت مسکن رو به کاهش است

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: شاقول قیمت مسکن رو به کاهش است و قطعا تا پایان سال با کاهش بیشتر قیمت مسکن مواجه خواهیم شد.

به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) احمدرضا سرحدی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به برنامه ۱۰۰روزه دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم گفت: شاید این برنامه به تنهایی نتواند قیمت مسکن را کاهش دهد اما بازار مسکن از زمان روی کار آمدن دولت تازه شاهد کاهش حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت بوده است.

وی اظهار کرد: دولت در این برنامه اعلام کرده که طی مدت ۱۰۰ روز بازار را بررسی می‌کند و گزارشی از وضعیت اقتصادی ارائه می‌دهد اما آنچه بیش از هر مورد دیگر مشهود است کاهش تدریجی قیمت مسکن در دو – سه ماه اخیر است.

سرحدی افزود: تغییر دولت و برنامه‌های اعلام شده سببی بر کاهش قیمت‌ها شده و با روند کاهشی قیمت‌ها قطعا تا پایان سال روند کاهشی ادامه‌دار است.

به گفته وی کاهش قیمت مسکن در کوتاه مدت و میان‌مدت میسر است؛ به گونه‌ای که تغییر دولت در کوتاه‌ مدت سبب شد جو کاهشی قیمت و رکود در بازار حاکم شود و قیمت مسکن از تب و تاب افزایش بیفتد.

 

این کارشناس تاثیر میان‌مدت کاهش قیمت‌ها را جلوگیری از بعضی خلاف‌کاری‌ها در برنامه‌های وزیر تازه عنوان کرد و گفت: جلوگیری از بعضی تراکم‌سازی‌ها و افزایش ساخت و ساز در مدت زمان مشخص از جمله تاثیرات میان‌مدت کاهش قیمت بر این بازار است.

وی با اشاره به رکود حاکم شده در بازار مسکن گفت: طبیعی است با تغییر دولت و افزایش و کاهش قیمت‌ها، رکود در بازار حاکم شود و در این مدت نیز معاملات از سوی پول‌لازم‌ها – کسانی که به هر سبب به اجاره یا فروش واحد مسکونی‌شان نیاز دارند – انجام می‌شود.

سرحدی با بیان اینکه در برنامه‌های وزیر تازه جلوگیری از بعضی خلاف‌کاری‌ها عنوان شده است،‌ افزود: ممکن است با کاهش تراکم‌سازی‌ها قیمت مسکن کمی افزایش داشته باشد اما در بلندمدت تاثیر مثبتی در بازار بگذارد.

این کارشناس تاکید کرد: برنامه‌های پیش‌رو منجر به کاهش، ثبات و شکسته شدن حباب مسکن می‌شود؛ به گونه‌ای که تا پایان امسال قیمت‌ها با کاهش همراه است.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ