شرایط ازدواج دختران مناسب تر از پسران

۰۸ام بهمن ،
ممتاز نیوز : محمدتقی حسن زاده با بیان این مطلب گفت: بر اساس نتایج پژوهش با جامعه آماری ۸۰۰ جوان ۱۸ تا ۴۰ سال شهر تهران دربارهٔ دلایل افزایش سن ازدواج مشخص شد ۴/۳۷ درصد دختران ادامه تحصیل و ۴/۳۲ درصد پسران مشکلات اقتصادی، کمی درآمد را از دلایل افزایش سن ازدواج می دانند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از اکونیوز ؛ وی ادامه داد: همچنین ۳۷ درصد دختران و ۳۱/۳۰ درصد پسران سن خود را مناسب برائ ازدواج ندانسته و معتقدند کە سن آنها برائ ازدواج کم است.حسن زاده با بیان اینکه ۷/۲۴ پسران نداشتن شغل مناسب را یکی دیگر از دلایل افزایش سن ازدواج عنوان کرده اند، تصریح کرد: در شرایطی کە از نظر روانشناسی و جامعه شناسی بهترین سن ازدواج برائ دختران ۲۱ سال و برائ پسران ۲۵ سال است، اما نتایج این پژوهش نشان می دهد کە جامعه جوان سن مطلوب ازدواج را برائ دختران ۲۴ سال و برائ پسران ۲۹ سال عنوان کرده اند.

شرایط ازدواج برائ دختران مناسب تر از پسران
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های وزارت جوانان با بیان اینکه عوامل مختلفی شامل تحصیلات، هدفمندی در زندگی، شرایط اقتصادی و فرهنگی و جذابیت های زندگی مجری از مهمترین دلایل افزایش سن ازدواج است، تصریح کرد: تمایل دختران در شرایط فعلی برائ تشکیل زندگی و خانواده بیشتر از پسران است و درصد بیشتری از دختران نسبت به پسران شرایط را مناسب تر برائ ازدواج می دانند.

به گفته این مقام مسوول در وزارت جوانان، یکی از مهمترین مشکلات برائ تاخیر در ازدواج در جامعه آماری مورد نظر محققان، نبود شرایط مناسب برائ پیدا کردن همسر مناسب و درشان است. به همین سبب پیشنهاد می گردد کە محیط ها و فضای مناسب و سالم شکل بگیرد تا جوانان امکان پیدا کردن همسر مناسب و در شأن خود را داشته باشند.
حسن زاده تصریح کرد: یکی از نکات جالبه توجه نتایج این تحقیق آن است کە ۲۹ درصد دختران و ۲/۳۱ درصد پسران موافق ضروری بودن ازدواج می باشند و تشکیل خانواده را امری لازم عنوان کرده اند.

وی، باور جوانان به ازدواج را از دیگر معیارهای سنجش تحقیقات اعلام کرد و گفت: ۸/۲۸ درصد جوانان در پاسخ به این سوال معتقدند کە ازدواج بهانه ای برائ کامل شدن است. همچنین ۳/۱۵ درصد ازدواج را موافق برائ زندگی مشترک، ۶/۱۲ درصد برائ رسیدن به استقلال و ۲/۶ درصدد ازدواج را مناسب برائ قبول مسوولیت و تعهد در زندگی می دانند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *