«شرح اسم»؛ زندگینامه رهبر فرزانه انقلاب در حوزه هنری رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از کتاب «شرح اسم: زندگینامه آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه ای (۱۳۵۷- ۱۳۱۸)» نوشته هدایت‌الله بهبودی که از سوی مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی منتشر شده، چهاردهم مرداد ماه ۹۱ با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی در تالار مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.

در این آئین که ساعت ۱۱ شنبه ۱۴ مرداد برگزار می‌شود، حجت‌الاسلام و المسلمین رسول جعفریان،‌ رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و علیرضا کمره‌ای، پژوهشگر تاریخ و ادبیات سخنرانی می‌کنند.

این کتاب شرحی بر زندگی آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه‌ای از تبار و تولد تا سال‌های کودکی و نوجوانی و کارنامه‌ای از مبارزات سیاسی و فعالیت‌های اجتماعی ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی را در بر دارد. اسناد ساواک، شهربانی و دادرسی ارتش شاه درباره دوران مبارزه و تبعید آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای نیز در این اثر گردآمده است.

 

در تالیف کتاب «شرح اسم: زندگینامه آیت‌الله سید علی حسینی خامنه‌ای (۱۳۵۷- ۱۳۱۸)»، براتعلی طبرزدی، منصور غفوری، مجتبی سلطانی، علی‌اکبر رنجبر کرمانی، لیلا قدیانی و سیما موسی‌پور به هدایت الله بهبودی در فیش‌برداری، جمع‌آوری و بازخوانی اسناد و خاطرات کمک کرده‌اند.

 

به تازگی اعلام شد که این کتاب با انجام آخرین اصلاحات در برخی غرفه‌های بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ارایه می‌شود.

 

نخستین بار کتاب «شرح اسم: زندگینامه آیت‌الله سید علی حسینی خامنه‌ای (۱۳۵۷- ۱۳۱۸)» در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارایه شد اما به دلیل نیاز به اصلاحاتی که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و پس از قدردانی از نویسنده و ناشر کتاب اعلام شد، عرضه گسترده کتاب و آئین رونمایی از آن به آینده موکول شد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن