شش نفر از ابتدای سال بر اثر تب کریمه کنگو فوت کرده‌اند

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر:

از ابتدای امسال ۳۰ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور داشته‌ایم که ۶ مورد از آن‌ها فوت کرده‌اند.

به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از وبدا، محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری ها اظهار داشت: یک نفر از فوتی ها فردی غیرایرانی بوده است. همچنین از ابتدای امسال تعداد موارد بیماری نسبت به سال گذشته هیچ تفاوتی نداشته است.

وی با اشاره به این‌که این بیماری عمدتا” در کسانی که با دام سر و کار دارند یا به کار ذبح اشتغال دارند دیده می شود، گفت: افرادی که در کشتارگاه ها کار می کنند مکمن است آلوده شده و باعث آلودگی شوند.

دکتر گویا با تصریح اینکه تب کریمه کنگو از طریق خوردن گوشت و لبنیات انتقال پیدا نمی کند، اظهار داشت: حتی خوردن گوشت آلوده به ویروس تب کریمه کنگو باعث ایجاد بیماری در فرد نمی شود زیرا گوشت ذبح شده در کشتارگاه ها ۲۴ ساعت در سرما نگهداری می شود و همین امر باعث از بین رفتن ویروس می شود.

وی ادامه داد: اما اگر کسی دام زنده را راسا کشتار کند و یا زیر نظر دامپزشک این کار را انجام ندهد ممکن است به این ویروس آلوده شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر گفت: به جز ۴ نفری که در مشهد در بیمارستان مبتلا شدند، کلیه کسانی که مبتلا به این بیماری شدند با دام تماس مستقیم داشته اند.

لازم به ذکر است در مشهد ۶ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که دو نفر از آن‌ها به دلیل شدت بیماری جان خود را از دست دادند.

رییس مرکز مدیریت بیماری ها مجددا از هموطنان خواست از خرید و ذبح دام بدون مجوز سازمان دامپزشکی خودداری کنند.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ