شعار انتخاباتیم در بخش تحول اداری «لطفاً مراجعه نکنید» است

۲۵فروردین۱۳،

حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی گفت: شعار انتخاباتی من در بخش تحول اداری «لطفاً مراجعه نکنید» است که به‌صورت خدمات الکترونیک انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛ حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی امروز (۲۶ فروردین ) در جمع اقشار مختلف مردم زنجان با انتقاد از ضعف و ناکارآمدی سیستم اداری از یکی از شعارهای انتخاباتی خود سخن به میان آورد و گفت: شعار انتخاباتی من در بخش تحول اداری «لطفاً مراجعه نکنید» است که به‌صورت خدمات الکترونیک انجام می‌شود. با اجرای این سیستم تمام عملیات یک‌جا ثبت‌شده و کوتاهی‌هایی که در ارایه یک خدمت اداری وجود دارد، خودش را نشان می‌دهد. همچنین همه اقدامات اداری و خدمات‌دهی از روی شبکه قابل کنترل است.

قانون، نظم، برنامه و نظارت باید در جامعه حاکم شود

پورمحمدی در سخنان خود ضمن تبیین فرهنگ مراقبت و نظارت گفت: ضعف فرهنگ تذکر، نظارت، مراقبت و بازرسی و نیز ضعف فرهنگ نظم و قانون‌پذیری دو مشکلی است که امروز در جامعه با آن مواجه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: عکس‌العمل‌ها و برخوردها با قانون و نظارت به‌گونه‌ای است که حس می‌شود باری را تحمیل می‌کند.

وی ضرورت استفاده از ابزارها و فناوری‌های نوین در بخش نظارت و قانون‌مداری را یادآور شد و گفت: قانون، نظم، برنامه و نظارت باید در جامعه حاکم شود و این با توجه به پیچیدگی‌های روابط اجتماعی و تعاملات زندگی امروزی، ابزار و روش‌های تازه نیاز دارد.

پورمحمدی در ادامه تشریح ضعف نظارت و کنترل در کشور، یک مثالی در این زمینه آورد و گفت: یکی از مراکزی که نظارت و کنترل در آن‌جا ضعیف است، شرکت‌های خودروسازی داخل کشور است. متأسفانه خودروهای تولیدی این شرکت‌ها از کارخانه خارج نیامده و گارانتی‌اش تمام نشده، مشکل موتور پیدا می‌کند و تعدادش هم کم نیست. سببش این است که به کنترل و نظارت بها نمی‌دهیم. وی افزود: این موضوع سبب می‌شود نسبت به تولید داخلی بدبینی ایجاد شده و هزینه‌ها نیز بالاتر رود.

پورمحمدی با اشاره به مصوبه‌ای در مجلس که عوارض ورود خودروها را ۲۰ درصد کاهش می‌داد افزود: مجلس یک مصوبه‌ای گذراند که عوارض ورود خودروهای خارجی را ۲۰ درصد کمتر می‌کرد تا خودروهای تولید داخل با قرارگرفتن در شرایط رقابتی کیفیتی بهتر پیدا کنند. اعتراض کردند و گفتند که ورشکست می‌شویم. این‌ها همه متأسفانه حکایت از ضعف سیستم کنترل و نظارت دارد.

پورمحمدی گفت: نظارت باید تبدیل به فرهنگ شده و با اتکا به سیستم و تکنیک از آزاردهندگی آن کم شود.

 پورمحمدی وجود سپاه سلامت و سالم‌سازی فضای اداری را برائ فرهنگ‌سازی در بخش نظارت و قانون‌پذیری ضروری دانست و گفت: مجموعه ارکان نظام باید فضایی ایجاد کنند که مدیریت‌ها روان شده و پاسخگویی به‌صورت یک فرهنگ رایج و نقادی به صورت یک حسن در بیاید.

از فرصت‌ها خوب استفاده نکردیم و تحریم‌کنندگان را به طمع انداختیم

وی با بیان این‌که فراهم‌نبودن زیرساخت‌های اقتصادی با شرایطی که درآمدها بسیار شود، به بیماری هلندی تبدیل می‌شود گفت: این طور نیست که پول بسیاری همیشه برائ ما خوش‌آمد داشته باشد، وقتی بسترها و زیرساخت‌های اقتصادی درست نباشد، پول بسیاری دردسر ایجاد می‌کند. پورمحمدی گفت: متأسفانه از فرصت‌ها خوب استفاده نکردیم و تحریم‌کنندگان را به طمع انداختیم.

پورمحمدی در پایان با اشاره به شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: امیدواریم با هوشمندی و انسجام همه‌جانبه با اقتدار و سرافرازی در مقابل دشمنان بایستیم.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ