شـانـه‌هـای چـوبـی خواص درمانی دارنـد

بحث مربوط به خواص‌درمانی شانه‌ها و برس‌ها سابقه چندان طولانی‌ای ندارد اما در بسیاری موارد، ویژگی‌های ذکر شده، منابع علمی معتبر و مستندات قابل‌ارائه‌ای ندارند و فقط در حد یک ادعا مطرح هستند در واقع صلی‌ترین نکته‌هایی که متخصصان درباره…

بحث مربوط به خواص‌درمانی شانه‌ها و برس‌ها سابقه چندان طولانی‌ای ندارد اما در بسیاری موارد، ویژگی‌های ذکر شده، منابع علمی معتبر و مستندات قابل‌ارائه‌ای ندارند و فقط در حد یک ادعا مطرح هستند

در واقع صلی‌ترین نکته‌هایی که متخصصان درباره استفاده از شانه و برس به آن اشاره دارند، موارد کلی بهداشت فردی از قبیل استفاده از شانه و برس شخصی و اختصاصی و شستشوی مداوم این وسیله برای جلوگیری از انتقال‌ عوامل بیماری‌زاست.

در گذشته استفاده از شانه‌های پلاستیکی و چوبی بسیار متداول بود ولی به تدریج شانه و برس‌های جدید جای آنها را گرفتند. عمده‌ترین مشکل برس‌های پلاستیکی، الکتریسته ساکنی بود که به‌دلیل تماس مداوم با مو در آن ایجاد می‌شد. همچنین استهلاک سریع و نداشتن‌ مقاومت در برابر فشار و ضربه شانه‌های چوبی باعث شد به تدریج نمونه‌های جدیدتر جایگزین آنها شوند.
با وجود این، در سال‌های اخیر باز هم شانه‌ها و برس‌های چوبی مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار گرفته‌اند که به نظر می‌رسد این تداول، بیشتر جنبه نمایشی و زیبایی دارد.

مصرف‌کنندگان باید توجه داشته باشند چوب به دلیل ویژگی‌های فیزیکی، برجستگی‌‌ها و فرورفتگی‌های متعددی دارد. این خلل و فرج با گذشت زمان و استفاده مکرر با عوامل بیماری‌زا اشغال می‌شوند و نه تنها نقش مثبتی در حفظ سلامت پوست و مو نخواهند داشت بلکه به تدریج باعث بروز مشکلات پوستی خواهند شد.

منبع : Salamat.ir

پزشکی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ