شمارش معکوس برای افتتاح بزرگترین اتفاق فرهنگی کشور

۱۰اردیبهشت،

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین اتفاق فرهنگی کشور تا ساعاتی دیگر رسما در مصلای امام خمینی (ره) افتتاح می گردد.

در مراسم افتتاحیه این اتفاق فرهنگی در مصلای امام خمینی (ره) مسوولان عالی رتبه کشوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،علی اسماعیلی سرپرست معاونت فرهنگی ارشاد، مدیران کمیته های مختلف نمایشگاه، میهمانان داخلی و خارجی، ناشران و اصحاب فکرو اندیشه و اهالی قلم حضور خواهند داشت. 

نمایشگاه امسال با شعار ˈکتاب چشمه جوشان داناییˈ در سال ˈحماسه سیاسی- حماسه اقتصادیˈ از فردا به مدت ۱۰ روز میزبان دوستداران کتاب خواهد بود. 

در این دوره از نمایشگاه ۴ هزار و ۱۴۵ ناشر ایرانی و خارجی، ۴۴۵ هزار عنوان کتاب را در فضایی به وسعت حدود ۱۳۵ هزار متر مربع در بخشهای ناشران عمومی، آموزشی، دانشگاهی، کودک ونوجوان و بخش بین الملل عرضه می کنند. 

دو هزار و ۵۴۵ ناشر در بخش داخلی و یک هزار و ۶۰۰ ناشر خارجی از ۷۷ کشور جهان از فردا آثار خود را در بزرگترین اتفاق فرهنگی کشور به معرض نمایش می گذارند. 

در این نمایشگاه ۲۵۰هزار نفر ازدانشجویان کشور برای دریافت بن کتاب دانشجویی ثبت نام کرده اند که به هر نفر۲۵۰ هزار ریال بن اختصاص داده شده است. با احتساب این میزان هر دانشجو می تواند ۵۰۰ هزار ریال کتاب خریداری کند. 

در بخش ارزی نمایشگاه، کتاب های خارجی با ارز مبادله ای به فروش خواهد رسید که قرار است ۹۵۰۰ ریال آن را وزارت ارشاد و ۱۵۰۰۰ ریال را متقاضیان پرداخت کنند.

یکی از ویژگی های این مانور بزرگ فرهنگی ، افزایش فضای نمایشگاهی نسبت به سال قبل و انتقال بخش بین الملل نمایشگاه به ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی است. 

در نمایشگاه کتاب تهران ۱۵۰ نشست تخصصی برگزار خواهد شد. و غرفه یاس نیز به ارائه کارنامه نشر جمهوری اسلامی اختصاص خواهد داشت. 

عرضه ویژه کتابهای حضرت زهرا(س) با عنوان بانوی نور،نمایشگاه کتاب های خلیج فارس ، ،غرفه ویژه ۱۵ خرداد و شهید مطهری از جمله بخش های ویژه نمایشگاه کتاب امسال است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ساعت ۱۷:۳۰ امروز افتتاح خواهد شد و از روز چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود. 

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ