شمال‌ بزرگراه صیاد به شرق زین‌الدین متصل شد

۲۵م دیماه ،

شمال‌ بزرگراه صیاد به شرق زین‌الدین متصل شد

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران از اتصال بزرگراه شهید صیاد شیرازی به بزرگراه شهید زین‌الدین با احداث محوری به طول ۴۵۰ متر خبر داد.

به نقل از فارس، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه در ماه ربیع الاول چند پروژه عمرانی مورد بهره برداری قرار می گیرند گفت: اتصال بزرگراه شهید باقری به بزرلگراه شهید بابایی در دهه فجر آماده بهره برداری خواهد بود.

به گزارش فارس، مازیار حسینی در حاشیه افتتاح راستگرد بزرگراه صیاد شیرازی به بزرگراه زین الدین با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه اتصال بزرگراه باقی به بابایی در مرحله اجرای آخرین لایه آسفالت است و یعد از آن عملیات خط کشی انجام می گردد و کار عمده ای برای این پروژه باقی نمانده است.

وی افزود: بهره برداری از تعدادی از پل های بزرگراه امام علی(ع) و بخشی از مسیر این بزرگراه و همچنین پایان عملیات احداث تونل نیایش و هدیه آن به شهروندان، از دیگر پروژه هایی است که در ماه ربیع الاول به انجام می رسد.

حسینی در خصوص راستگرد بزرگراه صیاد شیرازی به بزرگراه زین الدین گفت: این معبر بر اساس تقاضاهای مکرر شهروندان ساکن شرق تهران در دستور کار قرار گرفت که تقریبا طی مدت ۵ ماه به اجرا در آمد و تلاش کردیم بدون اعمال انحراف ترافیک و با حداقل معارض کار را پیش ببریم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه این معبر از خط ۳ مترو تهران عبور کرده افزود: طول این راستگرد حدود ۵۰۰ متر است که شامل پلی ۳۴ متری است که از روی خیابان شهید افشاری عبور کرده است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه شاید در ابعاد دیگر پروژه های بزرگ در حال کار در تهران نباشد تصریح کرد : مدت زمان اجرای کار ، طراحی و کارکرد این پروژه  به مردم شرق بزرگراه صیاد شیرازی  کمک بسیاری می کمند که تاکنون دسترسی مستقیمی به بزرگراه زین الدین نداشتند.

حسینی افزود : امیدوارم این گشایش بخشی از مشکلات را کم کرده و جوابگوی یکی از تقاضاهای شهروندان باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص تقاطع غیر همسطح بزرگراه شیخ فضل ا.. با محمد علی جناح با اشاره به اینکه آخرین مانع در مسیر احداث این پل نیز برطرف شده است گفت : این پل که ر ۴ سطح مختلف در حال ساخت است کاری بی نظیر در عرصه مهندسی بوده  و از نظر زیبایی جزء پل های زیبای تهران به شمار می آید .

حسینی تکنولوژی به کار رفته در این پل را از نوع صندوقه ای پیش ساخته عنوان کرد و اظهار داشت : به سبب ضرورت عملیات اجرایی ، بخشی از پل هم اکنون به بهره برداری رسیده و مسیر شرق به غرب شهروندان را به پل های اصلی منتقل کرده ایم.

وی اظهار داشت : احداث این تقاطع در بهمن ماه به اتمام می رسد.

دوشنبه ۲۵ دى   ۱۵:۴۶

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ