شناسایی آلرژن اصلی خربزه

۲۲م آذر ،

رییس بخش ایمونوبیوشیمی مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شناسایی و تولید آلرژن اصلی خربزه برائ اولین بار در دنیا خبر داد.

دکتر عبد الرضا وارسته، رییس بخش ایمونوبیوشیمی مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خربزه یکی از میوه های سنتی کشور است کە بسیاری از اشخاص با مصرف این میوه دچار علایم آلرژیک از جمله آبریزش بینی و احساس خارش و درد در ناحیه گلو می شوند.

وی با بیان این کە آلرژی، ناشی از یک سری مولکولهای پروتئینی است ادامه داد: اقدام مهم ما شناسایی یکی از آلرژنهای اصلی خربزه است.

وارسته با اشاره به این کە چند مولکول سبب آلرژی می شوند کە یکی از آنها آلرژن اصلی بوده و در اکثر اشخاص آلرژی ایجاد می کند تصریح کرد: مولکول CUC M2 را به صورت نوترکیب و با استفاده از مهندسی ژنتیک تولید کردیم کە از آن می‌توان به عنوان ابزار تشخیص آلرژی استفاده کرد.

رییس بخش ایمونوبیوشیمی مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: شدت آلرژی به خربزه در اشخاص مختلف است؛ گاهی حتی با تداوم مصرف خربزه شدت این علائم بیشتر می‌شود؛ اما با آلرژن شناسایی شده، می‌توان در آینده به تولید واکسن ضد آلرژی میوه نیز امیدوار بود.


.
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ