شهر حافظ میزبان موسیقی معاصر ایران می‌شود

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

ارکستر معاصر پارس به آهنگسازی و رهبری علی رادمان روی صحنه می‌رود

ارکستر معاصر پارس به رهبری و آهنگسازی علی رادمان به مدت دو شب در شیراز و سپس درتهران به روی صحنه می‌رود و قطعاتی از موسیقی معاصر ایران را اجرا می‌کند.

به گزارش ممتاز نیوز؛ ارکستر معاصر پارس با هدف معرفی و اجرای موسیقی معاصر در کشور زیر نظر علی رادمان تاسیس شده است و با بیش از ۵۵ نوازنده وخوانندگان کر آثار خود را روی صحنه اجرا می کنند.

علی رادمان آهنگساز و رهبر ارکستر معاصر پارس، دارای مدرک دکتری آهنگسازی از آمریکا و نشان درجه یک هنری از وزارت ارشاداسلامی است.

او هم اکنون عضو هیئت علمی و مدیر دپارتمان موسیقی دانشگاه آزاد شیراز است و تاکنون در زمینه آهنگسازی و اجرای قطعات موسیقی معاصر تجربه های فراوانی داشته است که از آن جمله می توان به همکاری مداوم با ارکستر موسیقی نو و ارکستر مرکز پژوهش موسیقی معاصر دانشکده هنرهای زیبا و اجرا در چند فستیوال برون مرزی اشاره کرد.

در این اجرا که به مدت دو شب انجام می‌شود ارکستر معاصر پارس قطعات حکایت تندیس، سیاه مشق، آرگیومنت و مثنوی را با ساختارهای ارکسترال، کرال و اصوات الکترونیک اجرا می کند.

این قطعات با رویکردهای مختلف و متنوعی نسبت به موسیقی ایرانی نوشته شده‌اند و دارای ساختارهایی روایی و چندفرهنگی می باشند.

ارکستر معاصر پارس در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر ماه در تالار احسان شهر شیراز با همکاری روزبه رحیمی از نوازندگان نامدار سنتی ایران به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

این کنسرت پس از اجرای شیراز خود با همراهی علی بهرامی فرد در نیمه دوم دی ماه در تهران و سپس در چند شهر دیگر برنامه خواهد داشت. همچنین در این برنامه، آثار پیانویی تنی چند از هنرجویان آهنگسازیِ وی نیز اجرا می گردد.

 

پایان پیام/۴۶
 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ