شیرگران و تخم مرغ ارزان شد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بانک مرکزی گزارش ممتاز به نقل از متوسط قیمت خرده فروشی بعضی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۴ مردادماه جاری را اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت شیرگران و تخم مرغ ارزان شد، همچنین براساس نرخ ۴۲ قلم کالا، قیمت انواع برنج در این هفته ۶۵.۳ درصد و گوشت قرمز ۴۳.۱ درصد نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ بانک مرکزی گزارش ممتاز به نقل از متوسط قیمت خرده فروشی بعضی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۴ مردادماه سال ۹۲ را اعلام کرد. براین اساس در هفته مورد گزارش ممتاز به نقل از، در گروه لبنیات بهای شیرپاستوریزه افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود.
 
بهای تخم مرغ کاهش داشت و شانه ای ۶٨٠٠٠ الی ٩١۵٠٠ ریال فروش می رفت. در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو اندکی افزایش یافت. در گروه حبوب، بهای لوبیا سفید و لوبیا قرمز ثابت بود و قیمت لوبیا چیتی کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه اندکی افزایش داشت.
 
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری گیلاس عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند ، به نرخ
مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید. میوه فروشی های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت شلیل و شبرنگ و هلو افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه به ویژه گلابی کاهش یافت. در گروه سبزی های تازه قیمت تمام اقلام این گروه کاهش داشت.
 
در این هفته بهای گوشت گوسفند افزایش جزئی ولی قیمت گوشت تازه گاو و گوساله و گوشت مرغ کاهش یافت. در هفته مورد بررسی، بهای قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.
 
گروه های مواد خوراکی
 
۱و ۲ – لبنیات و تخم مرغ
 
در هفته مورد گزارش ممتاز به نقل از، در گروه لبنیات بهای شیرپاستوریزه معادل ۳/۲ درصد افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل ۲/۷ درصد کاهش داشت.
 
۳و۴ – برنج و حبوب
 
در هفته مورد بررسی، در گروه برنج قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل ۰/۱ درصد و ۰/۸ درصد افزایش یافت. در گروه حبوب، بهای لوبیا سفید و لوبیا قرمز ثابت بود و قیمت لوبیا چیتی معادل ۱/۱ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰/۱ درصد تا ۰/۲ درصد افزایش داشت.
 
۵و۶- میوه ها و سبزی های تازه
 
در هفته مورد گزارش ممتاز به نقل از، در گروه میوه های تازه قیمت شلیل و شبرنگ معادل ۴/۷ درصد و هلو ۱/۳ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۱/۱ درصد تا ۱۲/۱ درصد کاهش یافت. در گروه سبزی های تازه قیمت تمام اقلام این گروه بین ۰/۴ درصد تا ۳/۶ درصد کاهش داشت.
 
۷و۸ – گوشت قرمز و گوشت مرغ
 
در این هفته بهای گوشت گوسفند معادل ۰/۳ درصد افزایش ولی قیمت گوشت تازه گاو و گوساله ۰/۵ درصد و گوشت مرغ ۱/۶ درصد کاهش یافت.
 
۱۰،۹ و ۱۱- قند، شکر، چای و روغن نباتی
 
در هفته مورد بررسی، بهای قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.
 
تغییرات قیمتی در یکسال
 
براساس گزارش ممتاز به نقل از مهر:متوسط قیمت گروه لبنیات در هفته منتهی به ۴ مردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲.۴ درصد، تخم مرغ ۴۳.۲ درصد، گروه برنج ۶۵.۳ درصد،حبوبات ۱۰۱.۱ درصد، میوه های تازه ۳۸.۹ درصد، سبزی های تازه ۷۱.۵ درصد، گوشت قرمز ۴۳.۱ درصد قند و شکر ۳۹.۸ درصد، چای ۱۰۰ درصد، روغن نباتی ۵۸.۲ درصد افزایش و گوشت مرغ ۱۵.۳ درصد کاهش داشته است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ