«شیطان مقیم ۵» پرفروش‎ترین فیلم این هفته جهان

سینما پرس-گروه سینما/ فیلم سینمایی «شیطان مقیم؛ مجازات» با فروشی برابر با ۵۰ میلیون دلار عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینماهای جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش سینما پرس، جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم‌های اکشن فانتزی «شیطان مقیم» به نام «شیطان مقیم؛ مجازات» (Resident Evil: Retribution) در نخستین هفته اکران خود با فروشی برابر با ۵۰ میلیون دلار، عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته گیشه سینماهای سراسر جهان را به خود اختصاص داده است.

پائول دبلیو اس اندرسون کارگردانی و نویسندگی فیلمنامه «شیطان مقیم؛ مجازات» را برعهده دارد و در این قسمت «آلیس» به همراه یک جنبش مقاومت به مقابله با شرکت «آمبرلا» و ارواح می پردازد. همچنین میلا جووویچ، سینا گالوری و میشل رودریگز از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده اند.

«شیطان مقیم»، «شیطان مقیم؛ آخرالزمان» (Resident Evil: Apocalypse)، «شیطان مقیم؛ انهدام» (Resident Evil: Extinction) و «شیطان مقیم؛ پس از زندگی» (Resident Evil: Afterlife) عناوین قسمت های پیشین این مجموعه فیلم های اکشن فانتزی هستند که به ترتیب در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۴، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ میلادی روی پرده سینماهای سراسر جهان رفته اند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، قسمت دوم از مجموعه فیلم های اکشن «بی‌مصرف‌ها» (The Expendables) نیز در این هفته توانست فروشی برابر با ۱۳٫۸ میلیون دلار را برای خود رقم بزند و با تکیه بر این مبلغ، در رتبه دوم پرفروش ترین فیلم های این هفته سینماهای جهان قرار بگیرد.

سایمون وست کارگردان قسمت دوم «بی‌مصرف‌ها» است و در این قسمت آقای چرچ (بروس ویلیس) گروهی سرباز یا همان بی‌مصرف‌ها را برای ماموریتی که آسان به نظر می‌رسد گرد هم جمع می‌کند، اما وقتی یکی از آن ها در حین انجام عملیات کشته می شود، بقیه آن ها تصمیم می‌گیرند با تجهیز نیروهایشان به انتقام دوست از دست رفته‌اشان برخیزند.

سیلوستر استالونه و ریچارد ونک به طور مشترک فیلمنامه قسمت دوم «بی‌مصرف‌ها» را نوشته اند و جت لی، دولف لاندگرن، چاک نوریس، ژان کلود ون دم، بروس ویلیس، آرنولد شوارتزنگر و سیلوستر استالونه نیز از جمله بازیگران معروف و محبوب فیلم های اکشن هستند که در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده اند.

قسمت نخست فیلم سینمایی «بی‌مصرف‌ها» که کارگردانی آن را سیلوستر استالونه بر عهده داشت نیز در تابستان سال ۲۰۱۰ میلادی روی پرده سینماهای سراسر جهان رفت و توانست در آن زمان فروشی برابر با ۲۷۴ میلیون دلار را برای خود رقم بزند.

چهارمین قسمت از مجموعه فیلم های اکشن «بورن» به نام «میراث بورن» (The Bourne Legacy) نیز توانست در این هفته با فروشی برابر با ۹٫۱ میلیون دلار عنوان سومین فیلم پرفروش این هفته سینماهای سرار دنیا را به خود اختصاص دهد.

تونی گیلوری علاوه بر کارگردانی «میراث بورن» به همراه دن گیلوری فیلمنامه این فیلم سینمایی را نیز نوشته است و جرمی رنر، راشل ویتز و ادوارد نورتون از جمله بازیگران سرشناسی هستند که در این پروژه ایفای نقش کرده اند.

سه قسمت پیشین مجموعه آثار دنباله دار «بورن» به ترتیب با عناوین «هویت بورن» (The Bourne Identity) در سال ۲۰۰۲، «برتری بورن» (The Bourne Supermacy) در سال ۲۰۰۴ و «اولتیماتوم بورن» (The Bourne Ultimatum) در سال ۲۰۰۷ میلادی روی پرده سینماهای سراسر جهان رفته اند.

فیلم سینمایی «تد» (Ted) به کارگردانی ست مک‌فارلین نیز در این هفته با فروشی برابر با ۸٫۱ میلیون دلار عنوان چهارمین فیلم پرفروش این هفته سینماهای جهان را به خود اختصاص داده است.

ست مک‌فارلین به همراه الک سالکین فیلمنامه «تد» را نوشته اند و این فیلم سینمایی ماجرای یک خرس اسباب بازی به نام «تد» را به تصویر می کشد که با تحقق یافتن آرزوی دوران کودکی صاحبش، جان می گیرد و این موضوع موجب به وجود آمدن اتفاقاتی برای هر دوی آن ها می شود. مارک والبرگ، میلا کانیس و جول مک‌هیل از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی «تد» ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «پرامتیوس» (Prometheus) به کارگردانی ریدلی اسکات نیز در این هفته با فروشی برابر با ۷٫۱ میلیون دلار عنوان پنجمین فیلم پرفروش این هفته سینماهای جهان را از آن خود کرده است.

جون اسپاهت و دیمون لیندلوف فیلمنامه «پرامتیوس» را نوشته اند و این فیلم سینمایی ماجرای یک تیم مخترع را به تصویر می کشد که پس از تحقیقات گسترده کشف می کنند که در تاریک ترین نقطه جهان عده ای از موجودات زندگی می کنند که قصد دارند کره زمین را نابود کنند.نومی راپاس، لوگان مارشال گرین و مایکل فاسبندر بازیگرانی هستند که در فیلم اکشن تخیلی «پرامتیوس» ایفای نقش کرده اند.

سومین قسمت از مجموعه انیمیشن‌های «ماداگاسکار» به نام «ماداگاسکار ۳؛ تحت تعقیب اروپایی» (Madagascar 3: Europe`s Most Wanted) توانست در این هفته فروشی برابر با ۶٫۹ میلیون دلار را رقم بزند و با تکیه بر این مبلغ فروش در رتبه ششم پرفروش ترین فیلم های این هفته سینماهای سراسر جهان قرار بگیرد.

اریک دارنل، تام مک‌گرث و کانراد ورنان به طور مشترک کارگردانی «ماداگاسکار ۳؛ تحت تعقیب اروپایی» را برعهده دارند و نوح بائومباچ نیز فیلمنامه این انیمیشن سه بعدی را نوشته است. در سومین قسمت از مجموعه انیمیشن های «ماداگاسکار»، الکس، مارتی، گلوریا و ملمن در ادامه سفر خود به قاره اروپا می رسند و در آنجا با یک سیرک برخورد می کنند. بن استیلر (الکس)، کریس راک (مارتی)، دیوید شیمر (ملمن) و جادا پینکت اسمیت (گلوریا) نیز از جمله بازیگرانی هستند که به جای شخصیت های انیمیشن سینمایی «ماداگاسکار ۳؛ تحت تعقیب اروپایی» حرف زده اند.

قسمت های پیشین انیمیشن های سینمایی «ماداگاسکار» با عناوین «ماداگاسکار» و «ماداگاسکار؛ فرار آفریقا» (Madagascar 2: Escape Africa) به ترتیب در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ میلادی اکران شده اند و در مجموع فروشی برابر با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار را در سراسر جهان برای خود رقم زده اند.

سومین قسمت از سه گانه بت‌من به نام «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» (The Dark Knight Rises) نیز در این هفته فروشی برابر با ۶٫۴ میلیون دلار را برای خود رقم بزند و با تکیه بر این مبلغ فروش عنوان هفتمین فیلم پرفروش این هفته سینماهای سراسر جهان را به خود اختصاص دهد.

همچنین این فیلم سینمایی با احتساب فروش بالای این هفته خود به فروش کلی برابر با یک میلیارد و ۵ میلیون دلار رسید و توانست در هفتمین هفته اکران خود از مرز فروش یک میلیارد دلار بگذرد.

«شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» به کارگردانی کریستوفر نولان داستان بت‌من را به تصویر می کشد که پس از گذشت ۸ سال از آخرین فعالیت خود، دوباره برای نجات شهر در برابر دشمنی قدرتمند به پا می‌خیزد. تام هاردی، کریستن بل، لیام نیسون، جوزف گوردون لویت، آن هاتوی، گری الدمن، مورگان فریمن و ماریون کوتیار از جمله بازیگران مطرح و برجسته ای هستند که در فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» ایفای نقش کرده اند.

قسمت های اول و دوم فیلم های سینمایی بت‌من به نام «شروع بت‌من» (Batman Begins) و «شوالیه تاریکی» که در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ میلادی اکران شده اند، هر کدام به ترتیب فروشی برابر با ۳۷۲ میلیون و یک میلیارد دلار را رقم زده اند.

فیلم سینمایی «نگهبان» (The Watch) به کارگردانی آکیوا شافر نیز در این هفته توانست با فروشی برابر با ۴٫۳ میلیون دلار در رتبه هشتم جدول پرفروش ترین فیلم های این هفته سینماهای جهان قرار بگیرد.

جیرد استرن و یت روگن فیلمنامه «نگهبان» را به طور مشترک نوشته اند و این فیلم کمدی داستان عده‌ای از نگهبانان که منتظقه مسکونی را نشان می دهد که متوجه می شوند در حال دفاع از زمین در برابر حملات موجودات فضایی بیگانه هستند. بن استیلر، وینس ووگن و جونا هیل در فیلم سینمایی «نگهبان» ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «یادآوری مطلق» (Total Recall) به کارگردانی لن وایزمن نیز در این هفته با فروشی برابر با ۳٫۸ میلیون دلار در رتبه نهم پرفروش ترین فیلم های این هفته سینماهای سراسر جهان قرار گرفته است.

کرت ویمر و مارک بومبک به طور مشترک فیلمنامه «یادآوری مطلق» را نوشته اند و این فیلم سینمایی داستان کارگر کارخانه ای به نام «داگلاس کویید» را به تصویر می کشد که پس از آشنایی با شرکت «ریکال» به این موضوع که او یک جاسوس است مظنون می شود. شرکت «ریکال» برای مشتری های خود یک ذهن مصنوعی را به وجود می‌آورد. کویید نیز متوجه می شود که او هم مانند بقیه دارای یک ذهن مصنوعی است.

کالین فارل، بوکیم وودباین و برایان کرانستون از جمله بازیگران فیلم سینمایی «یادآوری مطلق» هستند و این فیلم سینمایی نسخه بازسازی شده یک فیلم سینمایی با همین نام است که در سال ۱۹۹۰ میلادی و با حضور آرنولد شوارتزنگر ساخته شده بود.

انیمیشن سینمایی «پارانورمن» (Paranorman) به کارگردانی کریس باتلر و سم فل نیز در این هفته با فروشی برابر با ۳٫۷ میلیون دلار توانست در رتبه دهم جدول پرفروش ‌ترین فیلم های این هفته سینماهای آمریکای شمالی قرار بگیرد.

باتلر علاوه بر کارگردانی، فیلمنامه «پارانورمن» را نیز نوشته است و این انیمیشن سینمایی داستان پسر بچه ای به نام نورمن را به تصویر می کشد که با استفاده از توانایی خود در حرف زدن با مرده ها، برای نجات شهری که در آن زندگی می کند از یک نفرین صد ساله، ارواح و زامبی ها را به خدمت می گیرد.

فروش جهانی فیلم های این جدول تا به امروز به شرح زیر است:

«شیطان مقیم؛ مجازات»، ۷۱ میلیون دلار.

«بی‌مصرف‌ها ۲»، ۲۳۸ میلیون دلار.

«میراث بورن»، ۱۹۸ میلیون دلار.

«تد»، ۴۰۶ میلیون دلار.

«پرامتیوس»، ۳۸۶ میلیون دلار.

«ماداگاسکار ۳؛ تحت تعقیب اروپایی»، ۶۲۰ میلیون دلار.

«شوالیه تاریکی برمی‌خیزد»، یک میلیارد و ۵۷ میلیون دلار.

«نگهبان»، ۵۲ میلیون دلار.

«یادآوری مطلق»، ۱۶۶ میلیون دلار.

«پارانورمن»، ۷۴ میلیون دلار.

انتهای پیام/ع.م/ن.ف

انتهای خبر / خبرگزاری سینمای ایران/ کد خبر ۳۶۸۶۲


خبرگزاری سینمای ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن