صحنه های تکان دهنده و دلخراش از آتش سوزی در پاسارگاد شیراز +تصاویر(۱۵+)

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از شیرازه: آتش سوزی که از صبح دیروز در منطقه تنگه بلاغی در شهرستان پاسارگاد آغاز شده همچنان ادامه دارد.

گشتاسب مدیر بحران محیط زیست استان فارس با بیان اینکه حاشیه‌های آتش‌سوزی در تنگ بلاغی پاسارگاد به طور کامل مهار شده به همین دلیل امکان گسترش آتش خیلی ضعیف می باشد اظهار داشته است: تنها قسمت‌هایی از میانه آتش‌سوزی هنوز مهار نشده است که نیروها در حال اطفا حریق در این قسمت هستند.

علوی فرماندار خرم بید که خود در منطقه پاسارگاد حضور دارد، در گفتگو با خبرنگار بام فارس از حضور بیش از ۵۰۰ نفر از نیروهای دولتی و بسیج مردمی خرم بید از شب گذشته و صبح امروز برای مهار این آتش سوزی گسترده خبر داد و در ارزیابی خود از اقدامات انجام شده گفته است: کمک رسانی و حضور نیروهای مردمی خوب بوده ولی این اقدامات دیر انجام شده است و باید از دیروز انجام می شد.

فرماندار شهرستان پاسارگاد نیز در گفتگو با خبرگزاری ها با بیان اینکه از وجود تداوم حریق در منطقه پاسارگاد و نرسیدن نیروها و دستگاه‌های کمکی تخصصی از سوی نهادهای متولی، از توقف هلی‌برد در این منطقه خبر داده است.

وی بیان کرده است: در زمان آغاز حریق تاکنون، تنها یک‌بار هواپیمای آب‌پاش حوالی ساعت ۱۴ امروز بر فراز منطقه پرواز داشته است و پس از آن دیگر مشاهده نشده است، البته این پرواز هم کمک چندانی به مهار آتش نکرده است.

به گفته فعالان محیط زیست شهرستان پاسارگاد این اتش سوزی گسترده ترین آتش سوزی منابع طبیعی در شهرستان پاسارگاد می باشد و با این حجم آتش سوزی عملا مهمترین پوشش گیاهای و زیست محیطی منطقه برای همیشه از بین رفته است. همچنین این آتش سوزی به جانوران منطقه نیز رحم نکرده است که تصاویری دلخراش از این آتش سوزی را مشاهده می کنید:

صحنه های تکان دهنده و دردناک از آتش سوزی در پاسارگاد شیراز +تصاویر(15+)

صحنه های تکان دهنده و دردناک از آتش سوزی در پاسارگاد شیراز +تصاویر(15+)

صحنه های تکان دهنده و دردناک از آتش سوزی در پاسارگاد شیراز +تصاویر(15+)

 
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *