صدا وسیما اعتراض کارگران کرمان موتور را به تصویر نکشید

۲۸ آبان

صدا وسیما اعتراض کارگران کرمان موتور را به تصویر نکشید

عصر خودرو : شرکت کرمان موتور روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه اقدام به اخراج ۷۰۰ تن از کارکنان خود کرد. تعدیل نیرویی که با سیاست های شرکت مغایرت داشته و بسیار بحث برانگیز است.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از موج، این تعدیل نیرو از سوی شرکتی صورت گرفته که چندی پیش اقدام به رونمایی لیفان ایکس ۶۰ که کپی برابر اصل تیوتا rva4 است، کرد. رونمایی که با حاشیه ها و تبلیغات گسترده ای همراه بود.
در این رونمایی مدیرعامل کرمان موتور اعلام کرد که این شرکت قصد دارد محصولات خود را به بازارهای خارجی نیز صادر کند اما سوالی که در این مورد ذهن را درگیر می کند این است که کرمان موتور قرار است با کدام نیروی کار، تولید و بازار محصولات خود را گسترش دهد؟!
اما چرا کرمان موتور دست به چنین اقدامی زده است؟
هنوز کسی به درستی سبب این کار کرمان موتور را نمی داند و این شرکت در این باره توضیحی نداده است اما طبق خبرهای بدست آمده سبب احتمالی اخراج این کارکنان، سلب امتیاز تولید روزانه حدود ۲۰ دستگاه X33 بوده که به سفارش مدیران خودرو در سالن کرمان موتور تهیه می شده است.
اما در این میان خشم کارگران اخراجی گریبان خودروهای تولیدی را گرفت به طوری که بر اساس شنیده ها در اعتراضات کارگران تعدادی از خودروها آسیب دیده است.
همچنین تمامی کارکنان اخراجی کرمان موتور در فرمانداری شهرستان بم دست به اعتراض زدند تا صدای خود را به گوش مسئولان برسانند.
اما سوال اینجاست که چطور تلویزیون کشورمان که لقب تلویزیون ملی را یدک می کشد! خبرها اعتراضات کارکنان پژو سیتروئن را بخوبی پوشش داده و بارها و بارها از اخراج کارگران این کارخانه گزارش تفسیری های طولانی و پی در پی تهیه می کند و سوزاندن چند تکه چوب جلوی کارخانه پژو سیتروئن را در صدر خبرها خود قرار می دهد، اما کوچک ترین اشاره ای به اخراج کارگران خودروسازان داخلی نکرده و علاقه ای هم به نشان دادن اعتراضات کارگران کرمان موتور و تعدادی خودروی این شرکت که بدست کارکنان اخراجی خود له شده است، ندارد؟!
هنوز آینده این کارگران زحمت کش مشخص نبوده و معلوم نیست که چگونه قرار است این افراد از پس خرج و مخارج خود و خانواده شان برآیند آن هم با تورمی که روز به روز سیر صعودی خود را بیشتر می کند.
آیا مسئولان این بار نیز چشم خود را همانند دفعات گذشته به این موضوع می بندند و صدای اعتراض کارگران اخراج شده را نشنیده می گیرند؟

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴  ۱۵:۲

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *