صدمین ایستگاه آتش نشانی شهر تهران افتتاح شد – اخبار اجتماعی

تعداد ایستگاه های آتش نشانی شهر تهران به ۱۰۰رسید.

ایستگاه جدید آتش نشانی، ناوگان موتوری ، خانه های ایمنی در ۲۲ سرای محله و سامانه اطلاع رسانی و آموزش مجازی صبح امروز با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

 
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران  مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه ضمن سخنانی اظهار کرد : ایستگاه های جوادیه ، شهید عراقی ، اکباتان ف تاکسیرانی و المپیک ایستگاه های احداثی و ایستگاه والفجر ، ایستگاه نوسازی شده ، ۶ ایستگاهی هستند که امروز افتتاح می شوند. 
دکتر رضا خوشزاد ، افزود : این ایستگاه ها با زیربنایی به مساحت ۷۷۰۰ متر مربع و صرف هزینه ۸۵ میلیارد ریالی ساخته شده اند.
خوشزاد با بیان اینکه ۱۲۰ دستگاه خودروی حریق و نجات و ۱۴۰ دستگاه موتور سیکلت و ۷۰ خودروی سمند عملیاتی به مجموعه ناوگان آتش نشانی افزوده شده است اظهار کرد :  با استفاده از پتانسیل مردمی ، در ۲۲ سرای محله ، خانه های ایمنی راه اندازی شده است که تا پایان سال جاری در ۳۷۴ محله تهران گسترش خواهد یافت که طی آن آموزش هایی به شهروندان ارائه خواهد شد.   
خوشزاد با اشاره به اینکه توسعه ایستگاه ها از برنامه های شهرداری و تدابیر شهردار تهران بوده است خاطرنشان ساخت : طی ۸ سال گذشته تاکنون ۲۰ ایستگاه نوسازی و مقاوم سازی شده و ۲۸ ایستگاه جدید نیز احداث شده است که این توسعه موجب کاهش زمان رسیدن به محل حادثه شده است.
وی افزود : در سال ۸۹ ، میانگین رسیدن به محل حادثه ۴ دقیقه و ۵۰ ثانیه بوده که در سال ۹۰ به ۴ دقیقه و ۳۸ ثانیه کاهش یافته است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری ، تعداد ایستگاه ها به ۱۰۷ خواهد رسید اظهار کرد : تا پایان سال آینده ایستگاه های آتش نشانی تهران به ۱۲۰ خواهد رسید./ف


باشگاه خبرنگاران
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ