صدور شناسنامه مکانیزه برائ اشخاص ۱۵ ساله

۰۷اردیبهشت،

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: از ابتدای سال ۹۰ به بعد برائ اشخاصی که به سن ۱۵ سالگی رسیده و برائ عکس‌دار کردن شناسنامه خود مراجعه می‌کنند، شناسنامه مکانیزه صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، محسن اسماعیلی با بیان اینکه کلیه ادارات ثبت احوال سراسر کشور به امکانات صدور شناسنامه مکانیزه مجهز می باشند، اظهار کرد: اولویت  تعویض شناسنامه متعلق به کسانی است که مشخصات سجلی آنها تغییر کرده یا اینکه به سبب آسیب سند، شناسنامه آنها از درجه اعتبار ساقط و یا مفقود شده است.
اسماعیلی ادامه داد: اشخاصی که به سن ۱۵ سالگی رسیده و قصد عکس‌دار کردن شناسنامه خود را دارند نیز، در اولویت تعویض شناسنامه قرار دارند.
وی با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار شناسنامه توسط ثبت احوال صادر می‌شود، افزود: حدود ۹۰۰ هزار شناسنامه مکانیزه در سال، به عنوان شناسنامه اصلی صادر شده و مابقی مربوط به صدور شناسنامه المثنی است.
مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: بر این اساس، متولدین سال ۷۷،  امسال می‌توانند برائ عکس‌دار کردن شناسنامه خود اقدام و با مراجعه به ادارات ثبت احوال و ارائه درخواست، شناسنامه مکانیزه دریافت کنند. ضمن اینکه درخواست عکس‌دار کردن شناسنامه را می‌توان علاوه بر ادارات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان دولت نیز تسلیم کرد.
 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ