صنعت خودرو به کدام سو می رود زنگ تغییرات در جاده مخصوص به صدا درآمد

صنعت خودرو به کدام سو می رود
زنگ تغییرات در جاده مخصوص به صدا درآمد

ممتازنیوز: در حالی که طی یکسال اخیر مدام حرف و حدیث هایی در رابطه با مدیران صنعت خودرو ایران مطرح شده، اما این بار به نظر می رسد زنگ تغییرات با صدای بیشتری نواخته شده است.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، طی دو روز اخیر موضوع خداحافظی نعمت الله پوستین دوز از گروه خودروسازی سایپا بیش از گذشته مطرح شده و هر چند تا لحظه تنظیم این گزارش به قطعیت نرسیده است، اما به نظر می رسد گروههای مختلفی در صدد تغییر معادله ها در این جابجایی بزرگ هستند.
گرچه تاکنون نام سعید مدنی، مدیرعامل نام آشنا و باسابقه پارس خودرو به عنوان جایگزین پوستین دوز مطرح شده، اما به نظر می رسد هنوز کشمکش هایی بر سر راه این انتصاب بزرگ مشاهده می شود. هر چند که مدنی یکی از مدیران پرورش یافته در صنعت خودرو است.
مدنی پیشتر مدیرعامل سازه گستر (شرکت تامین قطعات گروه سایپا) بود که با آمدن بذرپاش به سایپا و حضور مدیران سیاسی در جاده مخصوص کنار گذاشته شد، اما پس از بذرپاش و در دوره مدیرعاملی پوستین دوز همچون سایر تکنوکرات ها بار دیگر ارتقا یافت و مدیرعامل پارس خودرو شد و اکنون شنیده ها از حضور وی در راس مدیریتی سایپا دارد.
با این وجود و در حالی که بسیاری از ناظران با قطعیت در رابطه با این جابجایی بزرگ سخن می گویند، اما به نظر می رسد هنوز رفت و آمدها و چانه زنی ها در برخی از نهادهای ذی ربط ادامه دارد و هر لحظه ممکن است خبر متفاوتی با آنچه تاکنون مطرح شده، منتشر شود.
این در حالی است که بسیاری معتقدند جابجایی پوستین دوز با نظر هیات مدیره بوده و با توجه به خصوصی شدن این شرکت امکان دخالت نهادهای دولتی در جابجایی مدیران وجود ندارد، اما به نظر می رسد باور این موضوع چندان کار ساده ای نیست.
از سوی دیگر برخی از آگاهان در صنعت خودرو کشور بر این عقیده اند که با جابجایی پوستین دوز، زنگ تغییرات پر صدا تر از گذشته در صنعت خودرو نواخته خواهد شد. این در شرایطی است که طی ماههای اخیر صنعت خودروسازی ایران حال و روز خوشی نداشته و همواره کاهش تولید نگران کننده ای را تجربه کرده است.
با این حال باید منتظر روزهای پیچیده تری در صنعت خودرو بود.


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ