صنعت خودرو درگیر مشکلات ریشه ای شده است

۱۲م دیماه ،

عضو انجمن قطعه سازان ایران:

صنعت خودرو درگیر مشکلات ریشه ای شده است

عصر خودرو – در حال حاضر صنعت خودرو ایران درگیر مشکلات ریشه ای شده به طوری که اگر مسوولان برای از بین بردن این مشکلات تدبیری اتخاذ نکنند، کمر این صنعت زیر بار مشکلات خواهد شکست.

به گزارش عصر خودرو به نقل از پرشین خودرو ، یکی از اعضا انجمن قطعه سازان ایران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر عدم تناسب ساختار هزینه و درآمد به اصلی ترین مشکل صنعت خودرو کشور تبدیل شده است به طوری هزینه سربار در این بخش برخلاف استانداردهای جهانی بسیار بالاست.


محمدرضا نجفی منش افزود: افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه از یک سو و کمبود نقدینگی از سوی دیگر سبب عدم توازن بین هزینه های تمام شده و قیمت خودرو شده است.
وی مهمترین مشکل واحدهای خودروسازی را دولتی بودن عنوان کرد و گفت: تا مادامی که صنعت خودرو دولتی بوده و قیمت گذرای خودرو در دست دولت باشد شرایط فعلی در صنعت خودرو ادامه خواهد داشت.
نجفی منش با بیان اینکه تا زمانی که این شرایط بر صنعت خودرو حاکم باشد امکان رقابتی شده واحدهای خودروسازی و بهبود کیفیت در این بخش وجود نخواهد داشت، ادامه داد: تغییرات مداوم مدیریتی، عملکرد سلیقه ای به همراه تغییر سیاست های دولت از جمله دلایلی است که مشکلات کنونی صنعت خودرو را رقم زده است.


به گفته وی، این مسائل در کنار یکدیگر شرایطی را ایجاد کرده که خودروسازان قادر به دستیابی به شرایط مطلوب نباشند.
این عضو انجمن قطعه سازان ایران اصلاح ساختار هزینه شرکتهای خودروساز را اولین اقدام و راهکار رفع مشکلات صنعت خودرو عنوان کرد و افزود: وجود هزینه های سربار علاوه بر افزایش هزینه در شرکتهای خودروساز، سبب تحمیل هزینه و ضرر و زیان مصرف کننده خواهد شد.

سه شنبه ۱۲ دى   ۱۲:۲۶

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *