ضرورت اعتباربخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ایران در سطح بین‌المللی

۱۹اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

رییس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای از برنامه ریزی برای حضور گسترده ایران در عرصه‌های بین المللی خبر داد و بر ضرورت اعتباربخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ایران در سطح بین المللی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار تعاون و اشتغال خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کوروش پرند در مراسم اختتامیه اجرای دوره آموزشی مربیان کشور عراق که در مرکز تربیت مربی کرج برگزار شد، اظهار کرد: یکی از راهبردهای اساسی سازمان حضور موثر در عرصه‌های بین المللی است که در این مسیر سه سیاست افزایش قابلیت حضور، ارتقای جایگاه ایران در مسابقات بین المللی مهارت و اعتباربخشی به آموزش‌های سازمان در سطح بین المللی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: به عنوان متولی ارائه آموزش‌های مهارتی در کشورهای جهان اسلام در حوزه آموزش مهارتی ماموریت داریم که در جهت تربیت کارشناسان و مربیان این کشورها و همچنین تهیه بسته‌های آموزش‌های مجازی و شبیه سازی شده حرکت کنیم.

رییس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور تصریح کرد: به همین منظور برنامه ریزی‌های بلند مدتی را برای حضور گسترده و چشمگیر ایران صورت داده‌ایم که در راستای دو ماموریت پیش بینی شده کشورهای آفریقایی و منطقه را در دستور کار ما قرار گرفته‌اند و تاجیکستان و افغانستان، زنگبار، کنیا و اوگاندا از جمله این کشورها می باشند.

پرند در ادامه از برگزاری دور تازه آموزش‌های تخصصی و فنی و حرفه ‌ای برای گروه‌های دیگر مربیان کشورهای افغانستان وعراق در هفته آینده خبر داد.

وی گفت: در مرحله دوم برای ۳۲ نفر از مربیان عراقی و همچنین ۲۰ مربی از افغانستان برنامه ریزی کرده‌ایم که در چهار رشته صنایع ساختمان، صنایع چوب، تاسیسات و تراش و فرز CNC این آموزش‌ها ارائه خواهد شد.

به گفته معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی هدف اصلی از اجرای دوره‌های آموزشی مذکور از سوی سازمان فنی وحرفه‌ای کشور تدوین استانداردهای آموزشی، تربیت مربی و تبادل تجربه و دانش در حوزه‌های کارآفرینی و فنی و حرفه‌ای و راه اندازی آموزشگاه‌های آزاد در کشورهای مختلف است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ