ضرورت داشتن مدرک پزشکی تخصصی برای انجام سونوگرافی و سی‌تی اسکن

بهمن ۱۳۹۸
ممتاز نیوز : طاهر موهبتی، گفت: متأسفانه برداشت درستی از دستورالعمل توانمندسازی علمی و حرفه‌ای طب عمومی صورت نگرفته است و این دستورالعمل به معنی این نیست که هر پزشک عمومی بتواند از فردا کار رادیولوژی و سونوگرافی انجام دهد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ وی با اشاره به ماده ۳۱ آیین‌نامه اجرایی ماده ۸ قانون تشکیل وزارت بهداشت، گفت: براساس این قانون استفاده کنندگان از دستگاه‌های تخصصی اعم از سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن باید علاوه بر دارا بودن مدرک پزشکی تخصصی در رشته مربوطه، حداقل دوره آموزشی لازم را که به تائید کمیته تخصصی مربوطه در وزارت بهداشت نیز رسیده باشد بگذرانند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در ادامه، تصریح کرد: به سبب قانون، چگونگی تعیین وظایف و صلاحیت شاغلین رشته‌های پزشکی، دستورالعمل  چگونگی انجام این‌گونه خدمات تخصصی باید از طرف سازمان نظام پزشکی، براساس قانون تشکیل وزارت بهداشت تهیه و به تصویب وزیر بهداشت برسد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد فضای فعلی وزارت بهداشت نیز موافق قوانین مذکور است بنابراین درخصوص انجام خدمات رادیولوژی و سونوگرافی برابر اعلام معاونت درمان وزارتخانه کماکان مصوبه‌ها و بخشنامه‌های قبلی وزارت بهداشت قابلیت اجرایی خواهد داشت.

پیش از این حسن طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت گفته بود پزشکان عمومی می‌توانند خدمات رادیولوژی و سونوگرافی هم انجام دهند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ