ضریح جدید امام حسین(ع) تا انتقال به کربلا مهمان ۶ شهر ایران می‌شود/ ربیع‌الاول زمان نصب ضریح

۱فروردین ۱۳،

به گزارش  گروه ویژه نامه محرم باشگاه خبرنگاران، جت‌الاسلام علی نظری‌منفرد رئیس هیئت امنای کارگاه ساخت ضریح حضرت امام حسین(ع)، با اشاره به وداع وصف انگیز و با شکوه مردم مومن و انقلابی قم با ضریح تازه امام حسین(ع) اظهار داشت: برنامه آخرین بازدید از زیارت ضریح مطهر حضرت سیدالشهداء(ع) از شب ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) آغاز و روز شهادت حضرت جوادالائمه(ع) به پایان رسید.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از مردم خواستار تمدید زمان آخرین بازدید از ضریح تازه امام حسین(ع) بودند، تصریح کرد: به سبب برنامه‌ریزی‌های انجام شده و توافقاتی که با مسئولان محترم حرم امام حسین(ع) صورت گرفته و همچنین انجام عملیات پایانی، تفکیک قطعات و بسته‌بندی امکان تمدید این برنامه میسر نشد.

ضریح امام حسین(ع) با شور حسینی ساخته شد

رئیس هیئت امنای کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع) با اشاره به اینکه ضریح تازه سیدالشهدا(ع) با ذره ذره عشق عاشقان حسینی(ع) ساخته شد، افزود: شیعیان و دوستداران مکتب عاشورا در راه حسین(ع) نه فقط از بذل مال بلکه از نثار جان ابایی ندارند.

نظری منفرد تصریح کرد: در طول چهار سال فعالیت کارگاه ساخت این ضریح مطهر، صحنه‌های بدیعی از عشق و ارادت را شاهد بودیم که در هیچ جای دیگری مشابه آن را نمی‌توان یافت.

ابراز رضایت مراجع عظام تقلید از طراحی و ساخت ضریح تازه

وی با اشاره به حضور مراجع عظام تقلید در آخرین بازدید عمومی از ضریح تازه امام حسین(ع) اضافه کرد: واکنش مراجع عظام تقلید به طراحی و ساخت ضریح مطهر بسیار مثبت بود و بارها آفرین و احسنت به دست اندرکاران ساخت ضریح مطهر گفتند.

رئیس هیئت امنای کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع) در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه پس از اتمام آخرین بازدید از ضریح تازه، برنامه انتقال به کربلا چگونه پیش بینی شده است، اظهار کرد: ضریح مطهر پس از اتمام مراحل عملیات پایانی و تفکیک قطعات به کشور عراق منتقل خواهد شد.

ضریح تازه در مسیر انتقال به عراق مهمان ۶ شهر می‌شود

وی با تاکید بر اینکه پس از عاشورای حسینی ضریح مطهر از قم خارج شده و به بعضی شهرها منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: ضریح تازه به احتمال فراوان مهمان شش شهر خواهد شد.

رئیس هیئت امنای کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع) ادامه داد: با مسئولان عراقی توافق شده ضریح تازه حرم امام حسین(ع) را در اول ماه صفر به آنها تحویل داده شود.

ضریح تازه ربیع‌الاول در کربلا نصب می‌شود

براساس این گزارش به نقل از قدس آنلاین؛ نظری منفرد در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه چه زمانی ضریح تازه امام حسین(ع) در کربلا نصب خواهد شد، اظهار داشت: طبق توافقات صورت گرفته ان‌شاءالله در ماه ربیع الاول با حضور بعضی از مسئولان ایرانی ضریح تازه در عراق رونمایی و نصب خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تبرعاتی که مردم در آخرین بازدید ضریح تازه اهدا کردند با پایان عملیات ساخت ضریح مطهر در چه زمینه‌ای هزینه خواهد شد، گفت: از اول مهر ماه سال ۹۱ به بعد، تمام تبرعاتی که به کارگاه ضریح واصل شد، صرف ساخت ضریح شهدای کربلا خواهد شد.

گفتنی است؛ کار ساخت ضریح تازه امام حسین(ع) در قم از خرداد ماه سال ۸۷ آغاز شد.

طراحی این ضریح مطهر توسط استاد محمود فرشچیان و خطاطیِ متون منقوش بر ضریح مقدس توسط استاد سید محمد حسینی موحد که از خطاطان به نام جهان اسلام است، انجام شده است.

وزن کلی این ضریح ۱۲ تن است که در ساخت آن ۴ هزار و ۶۰۰ کیلو نقره و بیش از ۱۱۸ کیلو طلا به کار رفته است.

بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان صرف اجرای این پروژه شده است که از این مبلغ ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و مابقی به صورت غیر نقدی در قالب طلا و جواهرات و سایر اقلام ارزشمند توسط عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) از سرتاسر ایران و جهان اهدا شده است./ص


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ