طراحی بیمه نوسانات اعتباری و بازار طلا/ متولیان باید درخواست کنند

گردآوری توسط گروه بیمه ممتاز نیوز

طراحی بیمه نوسانات اعتباری و بازار طلا/ متولیان باید درخواست کنند | چاپ |
جمعه ۰۴ مرداد ساعت ۱۲:۳۸

رئیس کل بیمه مرکزی از آمادگی صنعت بیمه مرکزی برای پوشش نوسانات بازار طلا، ارز، بیمه‌های اعتباری و سهام در صورت درخواست متولیان این بازارها خبرداد.

به گزارش خبرنگار ممتاز به نقل از خبرگزاری مهر
سیدمحمد کریمی از آمادگی صنعت بیمه برای ارائه پوشش های تازه بیمه ای در بخشهای مختلف اقتصادی خبرداد و گفت: شرکتهای بیمه آمادگی دارند در صورتی بانک مرکزی علاقه مند باشد و درخواست کند، بیمه های اعتباری را ارائه کند.
رئیس کل بیمه مرکزی ایران همچنین از آمادگی صنعت بیمه برای تحت پوشش قرار دادن سهام در صورت درخواست سازمان بورس و اوراق بهادار خبرداد و تصریح کرد: برای پوشش بیمه ای نوسانات بازار طلا نیز طرحهایی دارم.
وی ادامه داد: برای اجرای بیمه نوسانات بازار طلا این موضوع که چه کسی یا چه دستگاهی متولی بازار طلا است، مورد توجه قرار می گیرد، یعنی متولی تشکیلات، بازار و اینکه چه اتحادیه ها و سازمان هایی بر آن نظارت و کنترل می کنند بسیار مهم است، در عین حال تقاضا دهنده دریافت این پوشش نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.
رئیس شورایعالی صنعت بیمه کشور در مورد پوشش نوسانات نرخ ارز عنوان کرد: سال قبل شورای عالی بیمه پوشش نوسانات نرخ ارز تا ۲۵ درصد مثبت و منفی را در قالب آئین نامه ای به تصویب رساند و آن را به شرکتهای بیمه ابلاغ کرد.
وی با اشاره به آمادگی شرکت های بیمه در کشور برای ارائه چنین پوششی، گفت: این در حالی است که شرایط برای عملیاتی شدن پوشش بیمه نوسانات نرخ ارز با توجه به روند صعودی نرخ ارز فراهم نشد.
کریمی خاطرنشان کرد: به هر حال سازو کار اجرای این طرح آماده و فراهم شده است و اگر زمانی نوسانات در بازار ارز عادی و یا منفی شد، شرکتهای بیمه این آمادگی را دارند که پوشش آن را ارائه دهند. تمام تجار و بازرگانان می توانند به شرکت های بیمه مراجعه کرده و با انعقاد قرارداد مربوطه تا مرز ۲۵ درصد نوسانات نرخ ارز را پوشش دهند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ