طراحی ۹۹درصد ویروس‌ها برائ آندروید

۲۳م دیماه ،

یافته‌های گزارش امنیتی سال ۲۰۱۲ کاسپرسکی نشان می دهد اکثر برنامه‌های مخرب تازه موبایل برائ حمله به سیستم عامل آندروید طراحی شده اند.
به گزارش (ایسنا)، در این گزارش کە به تازگی انتشار یافتن یافت، گفته شده: ۹۹ درصد از برنامه‌های مخرب موبایلی کە برائ اولین بار شناسایی شدند، برائ هدف گرفتن نرم افزار آندروید طراحی شده بودند در حالیکه شمار بسیار اندکی به تلفنهای هوشمند مبتنی بر جاوا و سیمبیان حمله می کردند.
سال ۲۰۱۲ دومین سالی بود کە طی آن بدافزارهای آندروید رشد انفجاری داشتند. برنامه‌های مخرب شناسایی شده کە به آندروید حمله می کنند، از هشت برنامه در ژانویه سال ۲۰۱۱ به ۸۰۰ برنامه در همان سال رشد کرد. لابراتوار کاسپرسکی هر ماه به طور متوسط ۶۰۰ نمونه تازه بدافزار موبایل شناسایی می کند.
اکثر بدافزارهای آندروید به سه گروه اصلی تروژان‌های پیامکی، بک دورها و جاسوس افزارها تقسیم می شوند. تروژان‌های پیامکی با ارسال پیامک به شماره‌های تلفنی کە تعرفه بالایی دارند، اعتبار اشتراک کاربر را تمام می کنند در حالیکه بک دورها امکان دسترسی غیرمجاز به تلفن‌های هوشمند برائ نصب برنامه‌های مخرب دیگر یا سرقت اطلاعات شخصی را امکان پذیر می سازند. جاسوس افزارها نیز مجموعه داده‌های خصوصی مانند رمز عبور و شماره‌های تلفن و در بعضی موارد حتی عکسهای شخصی را هدف قرار می‌دهند.
تروژان‌های پیامکی، بک دورها و جاسوس افزارها در نیمه اول سال ۲۰۱۲ جمعا ۵۱ درصد از بدافزارهای آندروید تازه شناسایی شده را تشکیل دادند. در صدر برنامه‌های بدافزاری کە توسط “برنامه امنیتی موبایل کاسپرسکی” یا “برنامه امنیتی تبلت کاسپرسکی” بلوکه شدند، تروژان‌های پیامکی و پس از آن تبلیغ افزارها قرار داشتند. تروژان‌های‌ بانکی از گستردگی فعالیت کمتری برخوردار بوده اما خطرناک‌ترین بدافزار موجود شناخته شده کە اغلب به همراه تروژان‌های بانکی رایانه ای فعالیت می کنند.
سیستم‌های عامل آندروید اجازه نصب نرم افزار از منابع غیرمطمئن را می‌دهد. بنابراین به کاربران پیشنهاد می‌شود از وب پایگاه اینترنتی‌های مشکوک برنامه‌ای را نصب نکنند.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ