طرح آمریکا برای حمایت حمله اسرائیل به ایران

۱۰م اسفند ،

در صورت قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در قهرست گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا، به صورت خودکار محدودیت هایی علیه سپاه، اعضاء و سازمان های نظامی و غیرنظامی زیرمجموعه آن اعمال می گردد.

عصر ایران: شماری از اعضای کنگره آمریکا تلاش می کنند وزارت خارجه این کشور را برای قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی تحت فشار قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در صورت قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در قهرست گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا، به صورت خودکار محدودیت هایی علیه سپاه، اعضاء و سازمان های نظامی و غیرنظامی زیرمجموعه آن اعمال می گردد.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود نوشت: اعضای کمیته امور خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا ضمن محکومیت فعالیت های سپاه پاسداران ایران، از وزیر خارجه آمریکا خواستند دربارهٔ درج نام سپاه در فهرست سازمان های تروریستی این وزارتخانه، موضع گیری کند.

در آمریکا تنها وزارت خارجه این کشور حق دارد دربارهٔ درج یا حذف نام یک گروه در فهرست سازمان های تروریستی، تصمیم گیری کند.

در همین حال، در کنگره آمریکا پیش نویس طرحی ارائه شده است که در صورت تصویب، دولت آمریکا ملزم به حمایت از اسرائیل در وضعیت حمله نظامی آن به ایران خواهد شد.

گروهی از اعضای مجلس سنای آمریکا به ریاست “روبرت مینیندیز” رئیس کمیته امور خارجی این پیش نویسی قانون را مطرح کرده اند.

متن این پیش نویس می گوید: در صورت حمله نظامی اسرائیل به ایران، دولت آمریکا ملزم به ارائه همه انواع حمایت از اسرائیل از جمله حمایت نظامی است.

سناتور جمهوری خواه “لیندسی گریم” یکی از تهیه کنندگان این طرح در این باره گفت: هیچ کس خواهان بروز نزاع دیگری در هیچ جای جهان نیست اما نمی خواهیم ببینیم ایران بمب اتمی بسازد.

براساس این طرح، در صورتی که اسرائیل برای دفاع از خود به عملیات نظامی علیه ایران دست بزند؛ دولت آمریکا از اسرائیل در زمینه های دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی حمایت خواهد کرد.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *