طرح اتهامات تازه علیه طنزپرداز مصری

۱۴فروردین۱۳،

دادستان مصر اتهامات تازه ای علیه باسم یوسف، طنزپرداز محبوب مصر مطرح کرده است. تعقیب قانونی باسم یوسف و دیگر روزنامه نگاران، بر نگرانی های موجود پیرامون موارد نقض آزادی بیان و آزادی مطبوعات در مصر افزوده است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» به نقل از دویچه وله ؛ باسم یوسف، طنزپرداز سرشناس مصری که به انتقادات تند و تیزش از اخوان المسلمین و محمد مرسی شهره است، پیش تر به اتهام توهین به اسلام و هتک حرمت رئیس جمهور بازداشت، و سپس در روز یک شنبه هفته جاری با قید وثیقه آزاد شد، اما حالا باید در برابر اتهاماتی نظیر “تشویش اذهان عمومی” و “برهم زدن امنیت عمومی” هم از خود دفاع کند.

نهادهای قضایی در مصر روز دوشنبه اعلام کردند که پس از دریافت شکایات تازه، دستور رسیدگی به اتهامات تازه را هم صادر کرده اند. حالا پرونده باسم یوسف با ” امنیت ملی ” گره خورده و دادگاه ویژه ای به آن رسیدگی خواهد کرد.

باسم یوسف که گفته می گردد محبوب ترین طنزپرداز تلویزیونی در خاورمیانه است و او را “جان استوارت” مصر می خوانند، در صفحه توییتر خود نوشته “شکایت های تازهی علیه من مطرح شده و دادستان کشور معتقد است که من با انتشار یافتن شایعات و خبرهای نادرست، آرامش عمومی را مختل کرده ام.” او گفت: “به نظر می رسد قصد دارند از نظر فیزیکی، احساسی و اقتصادی ما را به بن بست برسانند.”

علاوه بر باسم یوسف، مدیر شبکه تلویزیونی CBC مصر که برنامه های طنز یوسف از آن پخش می شد نیز تحت پی گرد قانونی قرار گرفته است.


– برگزیده
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن