طرح جدید حذف سهمیه‌های ویژه بنزین

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

با اجرای این طرح سهمیه‌های ویژه ماهانه بنزین ۴۰۰ تا ۱۲۰ لیتری برخی از خودروها به ۶۰ لیتر در ماه کاهش می‌یابد.

ریس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تشریح طرح ساماندهی سهمیه‌های ویژه بنزین برخی از خودروها، اعلام کرد: با اجرای این طرح سهمیه‌های ویژه ماهانه بنزین ۴۰۰ تا ۱۲۰ لیتری برخی از خودروها به ۶۰ لیتر در ماه کاهش می‌یابد.

سید مجتبی شفیعی دربارهٔ جزئیات طرح ساماندهی سهمیه بنزین خودروهایی ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: برخی از خودروها همچون انواع وانت بارها با وجود دریافت سهمیه‌های بنزین نیمه یارانه ای با قیمت ۴۰۰ تومانی اما عملا در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نیستند.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه از این رو طرح ساماندهی سهمیه‌های ویژه بنزین وانت بارها آغاز شده است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود دو میلیون وانت بار در سطح کشور به عنوان وانت بار حمل و نقل عمومی فعالیت می‌کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در فاز اول طرح ساماندهی عملا ۷۰۰ هزار دستگاه وانت بار اصلا در این طرح مشارکت نکردند، اظهار داشت: از این رو یک میلیون و ۳۰۰ وانت بار در طرح ساماندهی شناسایی و ثبت نام شدند.

وی با یادآوری اینکه در این مرحله سهمیه های ویژه بنزین ۴۰۰ تومانی که بین ۴۰۰ تا ۱۲۰ لیتر در ماه بود به سهمیه بنزین خودروهای شخصی یعنی ماهانه ۶۰ لیتر کاهش یافت، بیان کرد: از سوی دیگر هم اکنون با مشارکت دستگاه‌های مختلف زیربط طرح جدید سامان‌دهی و شناسایی وانت بارهای عمومی در دستور کار قرار گرفته است.

شفیعی با بیان اینکه در مجموع پیش بینی می‌شود حدود ۷۰۰ هزار دستگاه وانت بار به عنوان وانت بار عمومی در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشور هستند، تبیین کرد: در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه ۱۴٫۱ میلیون لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی توسط وانت بارها مصرف شده که پیش بینی می‌شود با اجریا طرح ساماندهی روزانه حدود ۱٫۶ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین این دسته از خودروها شود.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه مرحله بعدی طرح ساماندهی سهمیه بنزین خودروها به آژانس‌های تاکسی و خودروهای آموزش رانندگی اختصاص دارد، گفت: با درخواست اتحادیه اتومبیل کرایه و سایر اصناف فعال در این حوزه شناسایی و ساماندهی سهمیه‌های بنزین این دسته از خودروها در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این مرحله هم پیش بینی صرفه جویی روزنه دو میلیون لیتری در مصرف بنزین خواهد شد، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح سهمیه‌های بنزین به طور کامل حذف نمی‌شود بلکه سهمیه‌های ویژه به سهمیه بنزین ۶۰ لیتری عادی خودروهای شخصی کاهش می یابد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن