طرح خدمات و امداد نوروزی ۹۲ گروه سایپا با موفقیت به پایان رسید

۱۷فروردین۱۳،

مدیرعامل امدادخودرو سایپا:

طرح خدمات و امداد نوروزی ۹۲ گروه سایپا با موفقیت به پایان رسید

طرح خدمات و امداد نوروزی ۹۲ گروه خودروسازی سایپا با همکاری و مشارکت فعال انجمن های صنفی نمایندگی های سایپا در استانها و کسب حداکثر رضایت مشتریان گروه سایپا با موفقیت کامل به پایان رسید.

به نقل از سایپانیوز، احمد کرفی مدیرعامل امدادخودرو با اعلام این خبر گفت: طرح خدمات و امدادنوروزی گروه خودروسازی سایپا پس از ۲۳ روز در ۱۶ فروردین ماه ۹۲ خاتمه یافت.
وی افزود: یکی از ویژگی های مهم امداد نوروزی امسال این بود که کلیه ی وظایف مدیریت عملیات امدادی توسط انجمن های صنفی نمایندگی های سایپا در قالب دفاتر ستاد استانی در سراسر کشور انجام شده است که نقش بسیار موثری درکاهش زمان انتظار مشتریان و امدادخواهان داشته و مدیران منطقه ای ساماندهی شده در ستاد مرکزی وظیفه نظارت و مدیریت عالی بر طرح خدمات و امداد نوروزی را به عهده داشته اند.
کرفی تصریح کرد: در طرح امداد نوروزی سال ۹۲ با همکاری شبکه خدمات پس از فروش و انجمن های صنفی و خدمت رسانی نمایندگی های کشیک، کلیه قطعات مورد نیاز قبل از آغاز طرح تامین گردید و در ایام طرح مشتریان با مشکلی از حیث تامین قطعه رو به رو نبوده اند.
مدیر عامل امدادخودرو سایپا با تاکید بر حفظ استانداردهای جهانی در خصوص زمان انتظار مشتری گفت: میانگین زمان انتظار مشتری براساس مستندات موجود، نسبت به سال قبل کاهش داشته است که عوامل مختلفی نظیر:تلاش متعهدانه همکاران ما در نمایندگی ها، پایگاه های امدادی و ستاد اجرایی طرح، تامین به موقع قطعات در شبکه خدمات پس از فروش سایپا، استفاده از سیستم های مخابراتی پیشرفته در مرکز تماس امدادخودرو در این امر نقش بسزایی داشته است.
کرفی افزود: براساس اعلام منابع رسمی در خصوص آمار مسافرت ها، با وجود افزایش مسافرت های نوروزی تقاضا برائ عملیات امدادی در مقایسه با سال قبل کاهش داشته است که این مسئله ناشی از افزایش کیفیت محصولات تولیدی گروه سایپا، استفاده ی مشتریان از خدمات قبل از سفر شبکه خدمات پس از فروش سایپا در قالب خدمات کارت نارنجی، ارتقاء فرهنگ رانندگی و توجه بیشتر هم میهنان عزیز به قوانین راهنمایی و رانندگی و نقش موثر ارگان های انتظامی و ترافیکی در برقراری نظم ترافیکی می باشد.
مدیرعامل امدادخودرو سایپا تاکید کرد: در طرح امداد نوروزی سال ۹۲ بر اساس راهبردهای امدادخودرو سایپا در حوزهسنجش نظرات مشتریان و امدادخواهان، واحد ارزیابی امدادخودرو با سازوکارهای مناسب، میزان رضایت تمامی دریافت کنندگان خدمات از امداد نوروزی را به صورت روزانهمورد سنجش و ارزیابی قرار داد که شاخص های میزان رضایت از زمان امدادرسانی و کیفیت امدادرسانی نسبت به سال قبل روند افزایشی مطلوبی داشته است.
گفتنی است مشتریان و دارندگان محصولات گروه خودروسازی سایپا جهت دریافت خدمات امدادی و یا بیان نظرات و پیشنهادات خود می توانند کماکان در طول سال به صورت شبانه روزی با شماره تلفن های ۰۹۶۵۵۰ و یا ۰۲۱۸۴۴۴۴   تماس گرفته و یا به پورتال اینترنتی امدادخودرو سایپا به نشانی:  www.emdadsaipa.ir مراجعه نمایند.

شنبه ۱۷ فروردین   ۱۰:۱۵

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ