طرح علمی-تخیلی درج بارکد بر روی هر انسان از بدو تولد

 

خانم الیزابت موون نویسنده داستان های علمی تخیلی، در برنامه ایده های ۶۰ ثانیه ای بی بی سی، به طرح ایده جاسازی چیپست ها یا بارکد های هوشمند بر روی انسان و مزایای آن پرداخت است.

تصور کنید هر کودک که متولد می شود، بلافاصله در زیر پوست او یک چیپ هوشمند جاسازی شود و به او یک بارکد اختصاص داده شود. این بارکد می تواند حاوی اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، ملیت، مذهب باشد و با بزرگ شدن او اطلاعات بیشتری نظیر میزان تحصیلات، وضعیت تاهل و … را شامل شود. با این کار دیگر نیاز نیست که همیشه برای انجام کارهای تان کارت شناسایی عکسدار یا کارت بانک همراه داشته باشید. برای سوار شدن به هواپیما یا باز کردن حساب بانکی مدرک شناسایی نشان دهید و چیزهای دیگری همانند این.

در بیان مزایای این طرح آمده است که از آن می توان در شناسایی افراد خودی از سربازان دشمن در جنگ استفاده کرد. با این کار تلفات نیروهای خودی کمتر خواهد شد. همچنین با هوشمند سازی سیستم سلاح ها، شناسایی، رد یابی و هدف گرفتن آسانتر خواهد بود و البته سلاح می تواند فرد استفاده کننده را شناسایی کرده و مشخصات آن را ثبت کند.

جاسازی چیپ ست های هوشمند در بدن انسان و شناسایی وی، طرحی است که چند سالی بین پزشکان و مهندسین در دانشگاه های سراسر دنیا دست به دست می چرخد و مقالات متعددی نیز در بررسی و تفسیر فنی و فیزیولوژیکی این طرح منتشر شده است. اما هنوز هیچ دولت و شرکتی برای اجرایی کردن این طرح پیش قدم نشده است.
 
شما فکر می کنید اختصاص دادن یک بارکد بین المللی به هر فرد چه مزایا و معایبی می تواند داشته باشد و چند درصد احتمال می دهید که این طرح روزی اجرایی شود؟
منبع: نارنجی

» اینترنت و ای تی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ