طرز تهیه ته‌چین آلو اسفناج و مرغ

مواد اولیه: 

برنج                       چهار پیمانه 
مرغ                        ۲۰۰ گرم 
پیاز                        یک عدد 
اسفناج                   ۷۰۰ گرم 
آلو                         هفت عدد 
تخم‌مرغ                   چهار عدد 
ماست                   یک پیمانه 
زعفران دم‌کشیده      ۱/۴ پیمانه 
کره                       ۱۵۰ گرم 
روغن مایع               چهار قاشق غذاخوری 
نمک و فلفل سیاه      به میزان لازم

طرز تهیه:

برنج را خیس می‌کنیم. مرغ را با پیاز می‌پزیم. اسفناج‌ها را خرد کرده، روی حرارت می‌گذاریم تا آب آن کشیده شود و بعد با روغن مایع سرخ می‌کنیم. تخم‌مرغ‌ها را زده نمک، فلفل‌سیاه، زعفران دم‌کرده و کره آب‌کرده را به آن اضافه می‌کنیم سپس ماست را افزوده و خوب مخلوط می‌کنیم تا یک‌دست شود.

آلوها را از قبل خیس کرده، گوشت آن را از هسته جدا و کنار می‌گذاریم. استخوان‌های مرغ پخته را جدا کرده و گوشت آن را به قطعات کوچک تقسیم می‌کنیم. برنج را آبکش کرده و کنار می‌گذاریم. سس ماست و تخم‌مرغ را به سه قسمت تقسیم کرده یک قسمت را با مرغ خردشده و قسمت دوم را با برنج آبکش شده مخلوط می‌کنیم.

ظرف پیرکس یا تفلون را چرب کرده برنج مخلوط با سس را در آن ریخته و سطح آن را صاف می‌کنیم و با پشت قاشق فشار می‌دهیم تا به هم بچسبد، روی آن اسفناج را ریخته و صاف می‌کنیم و بعد از اسفناج آلوها را ریخته و مقداری برنج روی آن می‌ریزیم تا آلو و اسفناج را پوشش بدهد سپس مرغ‌ها را روی برنج ریخته و مرتب می‌کنیم در مرحله آخر باقی‌مانده برنج را ریخته و با پشت قاشق به برنج فشار می‌آوریم تا صاف شود، قسمت سوم سس را دور ظرف روی برنج می‌ریزیم. روی ظرف را با فویل می‌پوشانیم و چند سوراخ روی فویل به وجود می‌آوریم آن‌گاه ظرف را در طبقه وسط فری که از قبل روی حرارت ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد گرم شده به مدت یک تا یک ساعت و نیم می‌گذاریم تا زیر برنج طلایی شود. در نهایت از ظرف در آورده در یک سینی برمی‌گردانیم و با یک چاقوی تیز برش می‌زنیم.

ش.م


آخرین اخبار
منبع: نوساز
بازنشر: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *