طلا: به‌ازای هر صندلی شورای شهر ۵۳ نفر نامزد شدند

خبرگزاری فارس: طلا: به‌ازای هر صندلی شورای شهر ۵۳ نفر نامزد شدند/ تأیید نهایی ۱۶۷۲ نفر

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره نتیجه بررسی تأیید صلاحیت‌های چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: نتیجه نهایی تأیید صلاحیت‌ها فردا ۱۲ خرداد به اتمام می‌رسد و تا ۱۳ خرداد جمع‌بندی‌های نهایی از طریق فرمانداری‌ها اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کسانی که نسبت به احکام اولیه اعتراض داشته‌اند در هیأت مرکزی اعتراضات آنها در حال بررسی است گفت: از ۱۳ تا ۱۵ خرداد فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اسامی نهایی را از طریق آگهی‌های رسمی و رسانه‌ها اعلام می‌کند.

طلا یادآور شد: بعد از بررسی پرونده‌های هیأت نظارت شهر تهران که تأیید صلاحیت شده‌های اجرایی را مورد بررسی قرار داده بود ۱۱۳ نفر تأیید نشده بودند که هیأت نظارت با بررسی مدارک ۶۱ نفر از این تعداد را در هیأت نظارت تأیید کرد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا استان تهران خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و ۶۷۲ نفر تأیید صلاحیت شدند و به ازای هر صندلی شورای شهر تهران ۵۳ نفر نامزد هستند.

وی درباره حضور هنرمندان و ورزشکاران در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد و گفت: براساس قانون حضور هنرمندان و ورزشکاران در انتخابات شورای شهر منع نشده است و پرونده آنها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

طلا خاطرنشان کرد: در بررسی اولیه هیأت‌های اجرایی شهرستان‌های استان تهران ۶۳۴ نفر رد صلاحیت شدند که از این تعداد ۶۰۰ نفر اعتراض کردند که ۳۱۴ نفر آنها تأیید شدند.

[del.icio.us] [Facebook] [Google] [Technorati] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ