طلا و سرمایه گذاران بین المللی

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا:شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، علی رغم عملکرد ضعیف قیمت طلا در سال ۲۰۱۳ میلادی این فلز گرانبها هنوز نقش مهمی در سبد سرمایه گذاری دارد و درخشش و جذابیت خود را از دست نداده است.

به گزارش ممتاز به نقل از پایگاه اینترنتی “یوروپین پنشن”،  شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، علی رغم عملکرد ضعیف قیمت طلا در سال ۲۰۱۳ میلادی این فلز گرانبها هنوز نقش مهمی در سبد سرمایه گذاری دارد و درخشش و جذابیت خود را از دست نداده است.

شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود موسوم به ” چرا در بازار طلا سرمایه گذاری می کنیم؟” به سرمایه گذاران بین المللی پیشنهاد کرده است تا طلا را به عنوان یک کالای راهبردی و استراتژیک در سبد سرمایه گذاری خود تلقی کنند و توجه چندانی به نوسانات قیمتی آن در سال ۲۰۱۳ میلادی مداشته باشند.

بر اساس این گزارش شورای جهانی طلا بر این باور است که علی رغم کاهش ۲۰ درصدی قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون این فلز گرانبها هنوز درخشش خود را در بین سرمایه گذاران بین المللی از دست نداده است.

شورای جهانی طلا از سرمایه گذاران خواسته است تا در سبد سرمایه گذاری خود ۵ تا ۶ درصد را برای خرید طلا اختصاص دهند و ۶۰ درصد پول خود را برای خرید سهام و مابقی را برای خرید اوراق قرضه سرمایه گذاری کنند.

کاهش قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۳ تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد دلار به صندوق های سرمایه گذاری جهان زیان و ضرر وارد کرده است.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ