ظرفیت‌های تولید گیم در ایران بسیار بالا است

بهمن ۱۳۹۹

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: تولید ۵۰۰ بازی رایانه‌ای در سه سال اخیر نشانگر ظرفیت‌های بالقوه و بالا برای ساخت گیم در کشور است.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، «بهروز مینایی» در آیین اختتامیه سومین جشنواره بازی های رایانه ای افزود: سومین جشن بازی سازان ایرانی به پایان رسید؛ این اتفاق فرهنگی در دولت دهم متولد شد و امروز سومین دوره آن در دولت یازدهم به پایان می رسد. 

وی پایان این جشنواره را پایان ماراتن خوشی ها و ناخوشی ها دانست و تاکید کرد: عده ای در اثنای این جشنواره خوشحال و تعدادی نیز شاید ناراحت شوند، اما این قانون هر مسابقه ای است که به حکم داور، بعضی برنده باشند. 

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تاکید کرد: ترکیب هیات داوران متشکل از عده ای از متخصصان بازی های رایانه ای بود که این اشخاص تمامی آثار را دیدند و شاید اگر ترکیب هیات داوران متفاوت می شد، نتایج این جشنواره چیز دیگری بود. 

مینایی از مردم، مسوولان فرهنگی، داوران، رسانه ها و صدا وسیما به خاطر همراهی در برپایی سومین جشنواره بازی های رایانه‌ای تقدیر کرد. 

وی ادامه داد: در ایام برگزاری نمایشگاه (گیم) تهران سیستم های سرمایشی مصلی امام خمینی (ره) در برابر گرمای حضور مردم تاب نیاورد که من بابت این مساله و دیگر کمبودهای نمایشگاه از مردم عذرخواهی می کنم. 

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای به بعضی مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: با وجود این مشکلات، ۲۲۰ اثر از بازی سازان ایرانی در این دوره از جشنواره حضور داشتند و در سه دوره اخیر نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه‌ای ، ۵۰۰ بازی یارانه ای تولید کرده که این مهم نشان از ظرفیت بالای تولید گیم در کشور دارد. 

مینایی به حضور بازی سازان جوان در عرصه تولید گیم اشاره کرد و توضیح داد: باید به جوانان اعتماد کنیم زیرا با حضور نسل جوان است که می توانیم قله های افتخار را فتح کرد. 

مینایی گفت: باور کنیم که می توانیم و جوانان ما قدرت مقابله با جنگ نرم را دارند و در آستانه هفته دفاع مقدس هم قسم می شویم به تأسی از سرو قامتان کشورمان در راه سازندگی عرصه گیم کشور قدم برداریم. 

برگزیدگان سومین جشنواره بازی های رایانه ای با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، بهروز مینایی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای و جمعی از فعالان عرصه بازی سازی در تالار وحدت معرفی شدند./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ